Další vyzyvatel: Britským premiérem chce být i ministr Crabb | E15.cz

Další vyzyvatel: Britským premiérem chce být i ministr Crabb

Další vyzyvatel: Britským premiérem chce být i ministr Crabb
Britský ministr pro zaměstnanost a penzijní reformu Stephen Crabb
• 
ZDROJ: UK Trade & Investment

ČTK

Do čela britské Konzervativní strany chce po odstupujícím premiérovi Davidu Cameronovi nastoupit dosavadní ministr pro zaměstnanost a penzijní reformu Stephen Crabb. Informovala o tom zpravodajská televize Sky News a internetový list Politico.

Crabb, který svůj záměr oznámil dnes, se tak stává prvním kandidátem na funkci předsedy strany a tedy i šéfa budoucí vlády. Britský tisk již delší dobu spekuluje o tom, že Cameronovým nástupcem může být také bývalý londýnský starosta Boris Johnson, ministr spravedlnosti Michael Gove nebo ministryně vnitra Theresa Mayová.

Boris Johnson nemusí nahradit Camerona. Konzervativci váhají

Stranický výbor, který volbu nového šéfa strany a zároveň premiéra organizuje, v pondělí oznámil, že nominace mají být předloženy do čtvrtka 30. června do poledne místního času (13:00 SELČ). Vítěz by měl být znám nejpozději do začátku září.

Cameron, který vedl kampaň za setrvání Británie v EU, v pátek oznámil záměr odstoupit po porážce ve čtvrtečním britském referendu o Evropské unii. V něm většina voličů hlasovala pro odchod Británie z EU.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!