FBI sleduje Syřany žijící v USA, bojí se teroru | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

FBI sleduje Syřany žijící v USA, bojí se teroru

FBI sleduje Syřany žijící v USA, bojí se teroru
New York (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: Libor Budínský

pav, ČTK

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) začal v souvislosti s možnou vojenskou akcí USA v Sýrii s důslednými kontrolami Syřanů žijících ve Spojených státech. Vláda zároveň varovala americké firmy před možnými kybernetickými útoky syrských hackerů

FBI chystá v následujících dnech výslechy stovek Syřanů v obavě z možné odvety v podobě teroristického útoku, napsal deník The New York Times. Federální agenti tak zopakují preventivní akci, kterou provedli před dvěma lety při zásahu spojeneckých sil proti armádě libyjského diktátora Muammara Kaddafího, kdy bylo u výslechu okolo 1000 Libyjců žijících v USA.

Agenti FBI dostali rovněž za úkol aktivizovat své informátory z prostředí syrských imigrantů, kteří mají hlásit jakékoli zmínky o možné odvetě. Syřané, kteří jsou již v současnosti vyšetřováni, budou pod zpřísněným dohledem, řekl listu zdroj z FBI.

Na rozdíl od války v Libyi nyní americké úřady vidí novou hrozbu: možné útoky počítačových zločinců. Hackerská skupina označující se jako Syrská elektronická armáda již letos napadla stránky několika významných médií či twitterový účet Bílého domu.

Proto americká Národní vyšetřovací služba (NIA) vydala před těmito útoky varování jak pro federální úřady, tak i pro soukromé firmy.

USA se podle deníku obávají možné odvety zvláště od chvíle, kdy Írán pohrozil, že případnou intervenci v Sýrii odnese Izrael, hlavní americký spojenec v regionu.

Autor: pav, ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!