Moskva: Západ se chystá k novému útoku na Sýrii, může to ohrozit globální stabilitu | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Moskva: Západ se chystá k novému útoku na Sýrii, může to ohrozit globální stabilitu

Moskva: Západ se chystá k novému útoku na Sýrii, může to ohrozit globální stabilitu
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Rusko tvrdí, že se Západ chystá k novému útoku proti Sýrii. Mluvčí ruské diplomacie Marija Zacharovová dnes varovala, že "potenciální agrese Západu proti Sýrii" by přinesla nevyhnutelné důsledky a představovala by ránu jak pro mírové řešení situace v Sýrii, tak pro "globální stabilitu".

"Čelíme těm nejvážnějším obavám a sdílíme je se světem a médii," uvedla dnes Zacharovová podle agentury TASS. Podle ní není Západ spokojen se stávajícím vývojem v Sýrii, kde díky ruské pomoci se podařilo stabilizovat režim prezidenta Bašára Asada. Zacharovová dodala, že proto hrozí, že dojde k zinscenovanému chemickému útoku, který by Západu dal záminku k tomu, aby na Sýrii zaútočil.

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí sdělila, že "použití toxických látek a postupných chemických útoků s cílem falešně obviňovat syrskou vládu a armádu v souvislosti s údajnými chemickými útoky" je pro Rusko naprosto nepřijatelné. "Damašek takové možnosti vůbec nemá," tvrdila.

Vyměkne Putin? Kvůli penzijní reformě ztrácí popularitu, naznačil zmírnění návrhu

Podle agentury Reuters se ruský velvyslanec ve Washingtonu Anatolij Antonov počátkem týdne sešel s americkými představiteli, aby je zpravil o tom, že Moskva je znepokojena americkými náznaky, že se USA chystají k novému útoku proti Sýrii. Šlo by podle něho o "neopodstatněnou a nezákonnou agresi proti Sýrii".

USA společně s Británií a Francií podnikly vzdušný útok proti vybraným cílům v Sýrii naposledy letos v dubnu. Učinily tak v reakci na chemický útok s desítkami obětí, který přičítá Západ syrskému vládnoucímu režimu.

Pentagon se bojí šmírování ze strany Ruska a Číny, řešení může přinést laserová technologie
Policie v Moskvě zatýkala na vzpomínkové akci k Československu
Kalašnikov představil bojového robota. Místo obav ale Igorek vyvolává posměch

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!