Na Ukrajině zatkli bývalého Šlachtova detektiva | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Na Ukrajině zatkli bývalého Šlachtova detektiva

Na Ukrajině zatkli bývalého Šlachtova detektiva
Luděk Vokál
• 
ZDROJ: Profimedia

Jan Hrbáček

Ukrajinské bezpečnostní složky zadrželi bývalého vysoce postaveného detektiva Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Luďka Vokála a údajně i jednoho českého diplomata. Protože je ale držitelem diplomatického pasu, byl propuštěn, informoval server Info.cz.

Luďka Vokála v České republice stíhá Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) kvůli podezření z několika trestných činů. Souviset mají s jeho angažmá na Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ), jemuž kdysi velel Robert Šlachta.

Vokál tvrdí, že se stal oběti spiknutí a her v bezpečnostních strukturách. Ze sektoru bezpečnosti ale ani po svém stíhání zcela neodešel a jeho zatčení na Ukrajině podle informací INFO.CZ souvisí právě s jeho současnou aktivitou.

Prodat něco Babišovi? To bych se kroutil, říká Ivo Valenta

Vokálův advokát Radek Šmerda se zatím nechtěl k zadržení svého klienta na Ukrajině vyjadřovat. Vokálovi podle důvěryhodných informací hrozí v zemi vazební stíhání.

Šlachtův detektiv, zatčený krátce po olomoucké kauze Vidkun na podzim roku 2015, odmítá už delší čas spolupracovat s vyšetřovateli. Tvrdí, že ho GIBS účelově diskredituje.

Celý text čtěte na serveru Info >>>
Centrální banka chce zchladit realitní trh
Rusko jako riziková a nepředvídatelná země? V naší branži to neplatí, říká šéf Hamé
Ukrajina chystá úder na menšiny, varuje šéf maďarské diplomacie
Komentář Jany Havligerové: Vláda nemaká, byznys čeká

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!