Na Ukrajině zatkli bývalého Šlachtova detektiva | E15.cz

Na Ukrajině zatkli bývalého Šlachtova detektiva

Luděk Vokál
Luděk Vokál
• 
ZDROJ: Profimedia

Jan Hrbáček

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Ukrajinské bezpečnostní složky zadrželi bývalého vysoce postaveného detektiva Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Luďka Vokála a údajně i jednoho českého diplomata. Protože je ale držitelem diplomatického pasu, byl propuštěn, informoval server Info.cz.

Luďka Vokála v České republice stíhá Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) kvůli podezření z několika trestných činů. Souviset mají s jeho angažmá na Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ), jemuž kdysi velel Robert Šlachta.

Vokál tvrdí, že se stal oběti spiknutí a her v bezpečnostních strukturách. Ze sektoru bezpečnosti ale ani po svém stíhání zcela neodešel a jeho zatčení na Ukrajině podle informací INFO.CZ souvisí právě s jeho současnou aktivitou.

Vokálův advokát Radek Šmerda se zatím nechtěl k zadržení svého klienta na Ukrajině vyjadřovat. Vokálovi podle důvěryhodných informací hrozí v zemi vazební stíhání.

Šlachtův detektiv, zatčený krátce po olomoucké kauze Vidkun na podzim roku 2015, odmítá už delší čas spolupracovat s vyšetřovateli. Tvrdí, že ho GIBS účelově diskredituje.

Celý text čtěte na serveru Info >>>

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video