Ruští senátoři chtějí média vyčistit od negativních zpráv | E15.cz

Ruští senátoři chtějí média vyčistit od negativních zpráv

Pochod za Putina
Pochod za Putina
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ruští senátoři chtějí ze státních médií vymýtit negativní zprávy, které podle nich poškozují obraz Ruska v zahraničí. Podle informace listu Izvestija sílí v horní komoře ruského parlamentu volání po zavedení nových "etických norem", které by přivedly novináře k chápání správného poměru mezi pozitivními a negativními informacemi.

Tažení za „novou informační politiku“ má podle ruského listu podporu šéfky Rady federace Valentiny Matvijenkové, která úkolem revidovat žurnalistické normy pověřila bývalého šéfa státní tiskové agentury TASS, poslance Vitalije Ignatěnka. Jeho návrhy má prý horní komora projednat už koncem října.

Podle ruských senátorů nejde o zavedení cenzury. Novináři by jen měli pochopit, kde jsou ve zpravodajství hranice dobrého a špatného. „Bude to ryze profesionální dialog,“ prohlásil Ignatěnko. „Uvidíme, kde všude bude zapotřebí poopravit naše normy,“ konstatoval.

Není normální, když novináři z celostátních médií informují jen o těch událostech, které oni sami považují za důležité

Podle senátora Igora Černyšova je znepokojivé, jak ruští novináři se zpravodajskými informacemi nakládají. „Není normální, když novináři z celostátních médií informují jen o těch událostech, které oni sami považují za důležité. Zahraniční sdělovací prostředky pak přetiskují jen negativní informace převzaté z ruských médií,“ prohlásil Černyšov.

Mezi ruskými novináři podle Izvestijí senátorská iniciativa moc stoupenců nemá. „Senátoři se každé ráno shromáždí k pění radostných a veselých písní a my to budeme přenášet do celé země. Ta pak bude stejně radostná a veselá,“ ironizoval záměr populární ruský televizní moderátor Vladimir Solovjov. „Chtějí-li senátoři národ nakazit optimismem, pak dejme sbohem reálnému životu,“ dodal novinář.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video