Tesla míří do východní Evropy | E15.cz

Tesla plánuje evropskou expanzi, pobočku brzy otevře i na Slovensku

ČTK, vaj

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Výrobce elektromobilů Tesla chce v roce 2020 otevřít několik poboček ve střední a východní Evropě. „Doufám, že na začátku příštího roku otevřeme na Slovensku, v Chorvatsku, Srbsku a ve většině východní Evropy,“ oznámil v pondělí na twitteru šéf automobilky Elon Musk. Neupřesnil však, zda prodejní místo plánuje otevřít i v České republice.

Plán na pobočky ve východní Evropě by podle Muska potěšily hlavně amerického vynálezce Nikolu Teslu, který pocházel ze Srbska a po němž se značka vozů jmenuje.

Jak již dříve informoval deník E15, v Česku na začátku letošního roku jezdilo až 700 elektromobilů této značky, na Slovensku jich je registrováno zhruba 200. Kalifornský výrobce elektromobilů v ČR zatím oficiální pobočku neotevřel, v pražských Vysočanech má však od letošního května servis. Majitelé vozů museli do té doby dojíždět do Německa či Rakouska.

O vozy nemají zatím Češi tak vysoký zájem jak kvůli vysoké ceně, tak kvůli malému počtu dobíjecích stanic, což zatím nekompenzují ani nižší náklady na provoz elektromobilů. S příchodem nového Modelu 3, který se již v Evropě prodává a který je na rozdíl od předchozích modelů cenově dostupnější, si však automobilka slibuje větší odbyt i na východě starého kontinentu.

Autor: ČTK, vaj

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video