Vévodkyně Kate porodila dceru, jméno zatím známo není | e15.cz

Vévodkyně Kate porodila dceru, jméno zatím známo není

vévodkyně Kate a princ William
vévodkyně Kate a princ William
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vévodkyně Kate ráno v Londýně porodila dceru a s chotěm ji o deset hodin později ukázala světu. Druhý potomek britského prince Williama spatřil světlo světa v 8:34 místního času (9:34 SELČ) a po porodu vážil 3,7 kilogramu. Matka i dítě jsou v pořádku a spolu s otcem se ještě dnes večer vrátili z nemocnice domů. Jméno dítěte, které je čtvrtým v řadě následníků britského trůnu, bude oznámeno později.

„Je to dívka!“ křičel ihned dav, který se sešel před nemocnicí. Palác v prohlášení potvrdil, že královna Alžběta II. a další členové královské rodiny byli o narození informováni jako první a „ze zprávy jsou nadšeni“. Dvaatřicetiletý princ svou třiatřicetiletou manželku do nemocnice doprovodil a jako u prvního dítěte se podle Kensingtonského paláce zúčastnit porodu.

„Jsem velice šťastný,“ řekl William davu novinářů před nemocnicí, do níž se později vracel v náručí s 21měsíčním synem Georgem, aby mu ukázal sestřičku. Podle BBC to bylo vůbec poprvé, co byl George oficiálně viděn v Británii na veřejnosti od chvíle, kdy jako novorozenec opouštěl tutéž nemocnici.

Kate porodila necelé tři hodiny po ranním přijetí do londýnské nemocnice, kde se narodilo i její první dítě George v červenci 2013. Tehdejší porod Kate trval 11 hodin a na její přání se uskutečnil bez použití prostředků proti bolesti.

Synovo jméno bylo tehdy oznámeno dva dny po narození. Mezi spekulacemi a bookmakery ohledně jména druhého dítěte v případě dcery se v poslední době nejčastěji citovala jména Alice, Elizabeth, Charlotte a Victoria.

„Celá země jí (Kate) přeje vše nejlepší,“ ujistil na Twitteru krátce po přijetí Kate do nemocnice britský premiér David Cameron, o jehož dalším politickém osudu se rozhodne v blížících se parlamentních volbách. Konají se už ve čtvrtek a výsledek mezi jeho konzervativci a opozičními labouristy se očekává nejtěsnější za poslední desítky let.

Novorozená dívka je čtvrtá v následnictví trůnu za dědečkem princem Charlesem, otcem Williamem a bratrem Georgem. Dosud byl čtvrtý v pořadí Williamův mladší bratr princ Harry.

První dny po propuštění z porodnice, které u George nastalo druhý den po narození, stráví Kate a William s dětmi ve svém Kensingtonském paláci. Poté se přesunou do svého domu Anmer Hall, který se nachází na královském pozemku Sandringham v Norfolku na východě Anglie. William, který od konce března pracuje jako pilot pro jednu dobročinnou organizaci spravující zdravotnické vrtulníky, si vzal dovolenou do 1. července.

Druhý potomek prince Williama bude čtvrtý v nástupnictví
1. Princ Charles, princ z Walesu, syn královny Alžběty II., narozen v roce 1948.
2. Princ William, vévoda z Cambridge, syn prince Charlese, narozen v roce 1982.
3. Princ George z Cambridge, syn prince Williama, narozen 2013.
4. Dnes narozená dcera prince Williama a jeho manželky vévodkyně Kate.
5. Princ Harry, princ z Walesu, syn prince Charlese, narozen v roce 1984.
6. Princ Andrew, vévoda z Yorku, druhý syn královny Alžběty II., narozen v roce 1960.
7. Princezna Beatrice z Yorku, dcera prince Andrewa, narozena v roce 1988.
8. Princezna Eugenie, dcera prince Andrewa, narozena v roce 1990.
9. Princ Edward, hrabě z Wessexu, třetí syn královny Alžběty, narozen v roce 1964.
10. James, vikomt Severn, syn prince Edwarda, narozen v roce 2007.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video