Zadržuje britská královna smích? Na veřejnost se po osmi měsících dostala fotografie, co budí otázky | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Zadržuje britská královna smích? Na veřejnost se po osmi měsících dostala fotografie, co budí otázky

ČTK

Britský královský palác dnes zveřejnil oficiální snímek královny Alžběty II. a jejího syna, prince Charlese. Zatímco sedící devadesátiletá panovnice zachovává tradiční vážnou a soustředěnou pózu a sleduje objektiv, ležérně stojící princ z Walesu s jednou rukou v kapse se uvolněně usmívá a dívá se na svou matku. A přece - jako bychom u královny viděli úsměv Mony Lisy, píše agentura AP.

Podle BBC je fotografie, kterou módní fotograf Nick Knight pořídil už v květnu na hradě Windsor, jednou z těch, o jejichž vzniku chce člověk vědět více. "Jaký vtípek to asi její syn pronesl, že se matce chtělo smát," táže se BBC. Význam snímku je ale podle ní očividný: stařičká královna se svým dědicem po boku. "Věci se mají tak, že budoucnost windsorské dynastie je zajištěna," hlásá fotografie podle BBC.

Sám autor fotografie uvedl, že chtěl vytvořit něco, co vyzařuje "teplo, lidskost, sílu a tradici". Osmapadesátiletý Knight dodal, že na pořízení snímku měl pouhé tři minuty.

Britové o rok prodlouží spolupráci s ukrajinskou armádou, ruská hrozba prý trvá

Fotografii Buckinghamský palác zveřejnil u příležitosti končícího královnina jubilejního narozeninového roku. Devadesátiny oslavila Alžběta II. letos 21. dubna. Loni v září se stala nejdéle vládnoucím monarchou Británie. Letos v únoru dovršila 64 let na trůnu.

Zatímco královna nikdy veřejně nekomentuje, jak podle ní dopadly její oficiální snímky nebo portréty, jiní si servítky neberou. Například o olejomalbě Luciana Freuda jeden kritik napsal, že královna na obraze vypadá spíše jako hráč rugby.

V Rusku pořádají skutečné Hunger Games. Drsná hra slibuje i vraždy
Kapr za dvacku, litr tuzemáku za stovku. Připomeňte si, kolik stály Vánoce za socialismu
Pamlsková vyhláška se blíží, školní bufety ale těžko shání zdravé svačiny
Největší autopodvod všech dob? Připomeňte si kauzu tříkolky Dale

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!