Zemřel uznávaný módní návrhář Karl Lagerfeld | E15.cz

Zemřel uznávaný módní návrhář Karl Lagerfeld

fry, bru

Ve Francii ve věku 85 let zemřel slavný módní návrhář Karl Lagerfeld. Informoval o tom francouzský web Purepeople.com. Umělecký ředitel módního domu Chanel zemřel po těžké nemoci.

Podle médií byl slavný návrhář dlouhodobě ve velmi špatném zdravotním stavu hospitalizován v pařížské nemocnici. V posledních měsících se také vyhýbal veřejným akcím, v lednu naříklad vynechal módní přehlídku Chanelu v Paříži, což podpořilo spekulace o jeho zdraví.

Jméno Karla Lagerfelda bylo sice spojeno hlavně se značkou Chanel, vytvářel ale i kolekce pro konkurenční módní dům Fendi a svou vlastní značku. „Přišli jsme o kreativního génia, který přispěl k tomu, aby se z Paříže stala světová metropole módya z Fendi jeden z nejinovativnějších italských módních domů," prohlásil Bernard Arnault, šéf módní značky LVMH, které patří právě Fendi.

Studie: Šít v Asii se přestává vyplácet, trendem je přesun výroby zpět do prvního světa

Lagerfeld byl velkým životním přítelem šéfredaktorky Vogue Anny Wintour, která si nikdy nenechala ujít přehlídky Chanel. Kromě práce v módním průmyslu je také autorem několika publikací. Spolupracoval s mnoha slavnými jmény filmového i hudebního průmyslu. 

Lagerferd se narodil v Hamburku v roce 1933. V průběho let pracoval s designérem Pierrem Balmainem, Patou and Chloe a Fendi, než v roce 1983 definitivně zakotvil u Chanelu. 

Zemřel herec a dabér Petr Oliva, bylo mu 75 let

Autor: fry, bru
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!