Americké akcie ve středu uzavřely poklesem o 4,62 procenta | E15.cz

Americké akcie ve středu uzavřely poklesem o 4,62 procenta

Burza
Burza
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Na akciové trhy Spojených států se ve středu vrátil pokles. Důvodem byly obavy, že evropská dluhová krize může ohrozit francouzské banky a přesunout se do amerického finančního sektoru, což způsobilo masivní ztráty bankovním společnostem.

Index Dow Jones ve středu klesl o 519,83 bodu, tedy 4,62 procenta, na 10 719,94 bodu. Širší index Standard & Poor's 500 oslabil o 51,77 bodu, neboli 4,42 procenta, na 1120,76 bodu. Index technologického trhu Nasdaq ztratil 101,47 bodu, čili 4,09 procenta, na 2381,05 bodu.

Obavy o zdraví francouzských bank, včetně Société Générale, spustily výprodej akcií evropských a amerických bank. Sama Société klesla o 14,7 procenta, přestože banka veškeré spekulace o možných problémech popřela. Index amerických bankovních společnosti KBW klesl o 4,9 procenta. Akcie Bank of America ztratily 10,9 procenta a Goldman Sachs více než deset procent.

Středeční pokles přišel po úterním oživení podpořeném slibem centrální banky USA (Fed), že ponechá nejméně dva roky úrokové sazby na současné rekordně nízké úrovni. Akcie předtím prudce klesaly kvůli slabé statistice a snížení ratingu USA.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.