Polská personální agentura Work Service vstoupila na londýnskou burzu | E15.cz

Polská personální agentura Work Service vstoupila na londýnskou burzu

Panorama čtvrti City of London
Panorama čtvrti City of London
• 
ZDROJ: Diliff via Wikimedia Commons (CC BY-SA 3.0)

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Polská společnost Work Service, která je největší personální agenturou ve východní Evropě, vstoupila na londýnskou akciovou burzu. Stala se tak první polskou firmou, která má takzvaný duální listing a je současně jak na burze ve Varšavě, tak na burze v Londýně. Cílem vstupu na londýnský trh je snaha rozšířit investorskou základnu a expandovat na nové trhy, uvedla firma.

Tržní hodnota Work Service na varšavské burze dosahuje 771 milionů zlotých (4,7 miliardy korun). Firma působí ve 12 zemích Evropy a konkuruje předním světovým agenturám Adecco a Randstad či firmám Hays a Michael Page, s jejichž akciemi se rovněž obchoduje v Londýně.

„Budeme pokračovat v další expanzi, v geografické expanzi, stejně jako v upevňování našich pozic na současných trzích,“ řekl agentuře Reuters ředitel mezinárodních operací Work Service Adam Jenkins.

Dodal, že součástí strategie firmy zůstávají také akvizice. „Naším cílem je dostat se v příštích třech až pěti letech mezi pět největších v Evropě v našem sektoru. Přítomnost v Londýně nám pomůže tohoto cíle dosáhnout,“ podotkl Jenkins.

Manažer také řekl, že podnik má v plánu rozšířit základnu svých vlastníků o evropské fondy, které se specializují na malé a středně velké společnosti. K tomu jí Varšava nestačila.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah