Ropa se vrátila k poklesu, Brent je zpět pod 50 dolary za barel | E15.cz

Ropa se vrátila k poklesu, Brent je zpět pod 50 dolary za barel

Ropa, ilustrační foto
Ropa, ilustrační foto
• 
ZDROJ: Pixabay.com

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Světové ceny ropy se dnes vrátily k poklesu a odepisují kolem dvou procent. Severomořský Brent se tak vrátil pod hranici 50 dolarů za barel. K poklesu přispívá nárůst objemu dodávek z Nigérie a Kanady, kde se těžba zotavuje z nedávných výpadků.

Cena ropy Brent s dodáním v srpnu vykazovala před 17:00 SELČ pokles o 1,7 procenta na 49,75 USD za barel. Americká lehká ropa WTI ztrácela kolem 2,2 procenta na 48,80 USD. Během předchozích dvou obchodních seancí se cena Brentu zvyšovala, a smazala tak ztráty, které utrpěla v důsledku rozhodnutí Británie vystoupit z Evropské unie.

Průzkum agentury Reuters založený na přepravních údajích a informacích zdrojů z odvětví v rámci Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) v červnu stoupla o 250 tisíc barelů na rekordních 32,82 milionu barelů denně.

Největší nárůst těžby v červnu zaznamenala Nigérie, kde se produkce zvýšila o 150 tisíc barelů na 1,55 milionu barelů denně. Těžba v této africké zemi se zotavuje z propadu na více než dvacetileté minimum, za kterým stály útoky ozbrojenců na ropná zařízení. Kvůli obavám z nadměrných dodávek ceny ropy začátkem roku poprvé za 12 let sestoupily pod hranici 30 dolarů za barel. Tyto obavy později polevily, k čemuž přispěly mimo jiné výpadky v těžbě v Nigérii a Kanadě.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah