Český byznys v Rusku - PRO.MED.CS přesouvá výrobu | E15.cz

Česká farmaceutická firma přesouvá část výroby do Ruska

ly, ČTK

Tuzemským podnikům se daří proniknout i na ruský trh. Farmaceutická firma PRO.MED.CS získala už na podzim důležitého partnera, když uzavřela smlouvu s ruskou společností ZiO Zdorovje. Již za několik týdnů se české, ale i japonské léky začnou vyrábět v závodě u Moskvy, informovala v pátek finanční ředitelka ZiO Zdorovje Rimma Skobočkina.

„Zahájíme komerční výrobu pro japonskou a českou firmou od poloviny února,“ řekla Skobočkina ruským médiím s tím, že Rusové budou vyrábět jak pro českou PRO.MED.CS, tak pro japonskou farmaceutickou společnost Astellas.

Dohoda mezi PRO.MED.CS a ZiO Zdorovje byla podepsána už loni na podzim v Moskvě na česko-ruském podnikatelském fóru za přítomnosti prezidenta Miloše Zemana. Česká firma tím chce rozšířit svou výrobu, kapacity domácích linek již podle ní nedostačovaly.

„Náš kontrakt není investice, je to kontrakt o přesunu části výroby do Ruska. Našli jsme si firmu, která se specializuje na výrobu pro jiné farmaceutické firmy. My jim předáme technologii a oni na jejich strojích pro nás budou vyrábět to, co budeme potřebovat," řekl tehdy agentuře ČTK ředitel PRO.MED.CS pro ruský trh Jiří Musialek.

Sanofi opět na miliardových nákupech. Přebírá biotechnologickou firmu Ablynx

Do budoucna má ruská firma pro PRO.MED.CS vyrábět 70 procent produktů pro ruský trh. Musialek uvedl, že během několika let může jít o produkty v hodnotě 1,3 miliardy korun ročně. Převážná část produkce firmy však podle něj zůstane v České republice.

Firma PRO.MED.CS, jejíž obrat se pohybuje v řádech miliard korun, se zaměřuje zejména na gastrointestinální, kardiovaskulární a muskuloskeletální oblasti a léčiva. Firma vyváží své produkty do více než 25 zemí, a to zejména do Ruska, států centrální a východní Evropy a střední Asie. V posledních letech se prosazuje i na západoevropských trzích.

Z Evropy utíkají peníze za léky, komise chystá zmírnění patentů
Jak zachovat byznys v rodině? Tradiční značka čajů a mastí staví rodinný holding

Autor: ly, ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!