CNN možná změní majitele. USA tlačí na prodej kvůli fúzi AT&T a Time Warner | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

CNN možná změní majitele. USA tlačí na prodej kvůli fúzi AT&T a Time Warner

ČTK

Americké ministerstvo spravedlnosti požaduje pro schválení fúze telekomunikační společnosti AT&T s mediální firmou Time Warner za více než 85 miliard USD (1,9 bilionu korun) prodej zpravodajské stanice CNN.

S odvoláním na informované zdroje to ve středu napsal server listu Financial Times. AT&T jen uvedla, že kvůli pokračujícím jednáním se jí zřejmě nepodaří spojení dokončit letos, jak plánovala, a že není jisté, kdy bude uzavřeno.

Informovaný zdroj agentuře Reuters řekl, že ministerstvo spravedlnosti tlačí na AT&T, aby prodala některý majetek, anebo navrhla jiný postup, který by rozptýlil obavy, že na trhu získá příliš velký vliv. Podle FT je prodej CNN pouze jedním z požadavků, ale mohl by se stát překážkou v dokončení dohody.

AT&T je proti prodeji televizní sítě a připravuje se, že se bude bránit u soudu. Podle AT&T nepředstavuje dohoda s Time Warner ohrožení hospodářské soutěže.

Trump navrhl odebrat licenci televiznímu kanálu NBC. Vláda to ale nemůže udělat

Firmy se na spojení dohodly před rokem. Americký prezident Donald Trump toto spojení při své předvolební kampani několikrát tvrdě kritizoval a sliboval, že je zablokuje. Trumpovi je CNN už dlouho trnem v oku, ostře ji kritizuje a stanici označil za šiřitele falešných zpráv.

Analytici však očekávali, že dohoda bude schválená, protože v roce 2011, v době vlády prezidenta Baracka Obamy, regulátoři schválili podobnou fúzi, a sice koupi NBCUniversal kabelovou společností Comcast.

Ministerstvo spravedlnosti může dohodu schválit bez podmínek, anebo s podmínkami, případně podat žalobu na její zablokování.

CNN zahájila denní zpravodajskou relaci prostřednictvím aplikace Snapchat

"Jsme v aktivním jednání s ministerstvem spravedlnosti. Ta pokračují, nemohu ta jednání komentovat," řekl na konferenci s investory finanční ředitel AT&T John Stephens. "Ale kvůli těm jednáním nyní mohu říci, že plán dokončení té dohody je teď nejistý."

AT&T je druhým největším mobilním operátorem a největším provozovatelem pevných linek v USA. Vlastní i provozovatele satelitní televize DirecTV. Time Warner ovládá kabelové televize CNN a HBO, filmová studia Warner Bros a je i hlavním akcionářem společnosti Central European Media Enterprises (CME), která vlastní českou televizi Nova a další stanice.

Kanálu Fox News se podpora Trumpa nevyplatila, ztratil výsadní postavení na mediálním trhu v USA
Blokáda Kataru ohrožuje al-Džazíru

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!