Virus změnil Letiště Praha na parkoviště pro Smartwings a ČSA | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Na ranvejích pusto. Koronavirus proměnil pražské letiště na obří parkoviště

bru, mjk

Provoz na pražském letišti v uplynulých dvou měsících spadl prakticky na nulu. Pandemie koronaviru a s ní související omezení přinutily spolu s minimální poptávkou dopravce přerušit provoz. Pravidelné lety pozastavily i domácí Smartwings a České aerolinie, byť cesty do prvních destinací pomalu spouštějí. Odstavné plochy letiště se každopádně dočasně proměnily na velké parkoviště. Podívejte se do naší galerie.

Pravidelné osobní lety zachovaly v Praze jen dvě aerolinky. Letecká společnost Belavia pravidelně létala do Minsku a Bulgaria Air zachovaly obvyklý provoz na lince do Sofie.

První známky oživování se objevily až na začátku května. Jako první se vrátila společnost KLM se spojením do Amsterdamu. Následně se přidaly Eurowings na lince do Düsseldorfu. Postupně se připojují další dopravci.

Letiště Praha dělá generální úklid. Využilo klidu na ranvejích

Tuzemské České aerolinie obnovují provoz od tohoto týdne. Společnost vypraví celkem šest zpátečních letů do Amsterdamu, Paříže a Frankfurtu nad Mohanem. Letenky si podle sdělení firmy rezervovalo kolem 640 lidí, obsazenost letadel se tak mohla pohybovat přibližně mezi třetinou a polovinou kapacity. V následujících týdnech budou přidávat další linky, například do Stockholmu nebo Bukurešti.

Na nejbližší týdny chystají obnovené letů do Prahy i další společnosti. Německá Lufthansa bude od 1. června opět létat do Frankfurtu nad Mohanem.

Podívejte se na nejlepší světová letiště, která v nejbližší době nejspíš nenavštívíte
Komentář Vladana Gallistla: Smartwings nejsou žádnou nevinnou obětí koronaviru
Karel Schwarzenberg: Vláda se spolehla na mechanismus z totality, že befel je befel
Tak se jezdí po transsibiřské magistrále. Podívejte se, co lze zažít na nejdelší železnici světa
Lesní město pro více než sto tisíc obyvatel. V Mexiku vzniká revoluční projekt
Období prosperity české společnosti právě končí, míní sociolog Jiří Přibáň

Autor: bru, mjk
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!