Virus změnil Letiště Praha na parkoviště pro Smartwings a ČSA | E15.cz

Na ranvejích pusto. Koronavirus proměnil pražské letiště na obří parkoviště

bru, mjk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Provoz na pražském letišti v uplynulých dvou měsících spadl prakticky na nulu. Pandemie koronaviru a s ní související omezení přinutily spolu s minimální poptávkou dopravce přerušit provoz. Pravidelné lety pozastavily i domácí Smartwings a České aerolinie, byť cesty do prvních destinací pomalu spouštějí. Odstavné plochy letiště se každopádně dočasně proměnily na velké parkoviště. Podívejte se do naší galerie.

Pravidelné osobní lety zachovaly v Praze jen dvě aerolinky. Letecká společnost Belavia pravidelně létala do Minsku a Bulgaria Air zachovaly obvyklý provoz na lince do Sofie.

První známky oživování se objevily až na začátku května. Jako první se vrátila společnost KLM se spojením do Amsterdamu. Následně se přidaly Eurowings na lince do Düsseldorfu. Postupně se připojují další dopravci.

Tuzemské České aerolinie obnovují provoz od tohoto týdne. Společnost vypraví celkem šest zpátečních letů do Amsterdamu, Paříže a Frankfurtu nad Mohanem. Letenky si podle sdělení firmy rezervovalo kolem 640 lidí, obsazenost letadel se tak mohla pohybovat přibližně mezi třetinou a polovinou kapacity. V následujících týdnech budou přidávat další linky, například do Stockholmu nebo Bukurešti.

Na nejbližší týdny chystají obnovené letů do Prahy i další společnosti. Německá Lufthansa bude od 1. června opět létat do Frankfurtu nad Mohanem.

Autor: bru, mjk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah