Nízkonákladové aerolinky EasyJet poprvé prodělaly

Britská nízkonákladová letecká společnost EasyJet se kvůli koronaviru letos poprvé ve své 25leté historii propadla podle očekávání do ztráty.

Britská nízkonákladová letecká společnost EasyJet se kvůli koronaviru letos poprvé ve své 25leté historii propadla podle očekávání do ztráty. Zdroj: Reuters

Čistá ztráta za období do konce září činí kvůli méně než polovičním tržbám téměř 1,1 miliardy liber.
V uplynulém finančním roce se počet cestujících easyJetu kvůli cestovním omezením a poklesu poptávky snížil o polovinu na zhruba 48 milionů.
3
Fotogalerie

Britská nízkonákladová letecká společnost EasyJet se kvůli koronaviru letos poprvé ve své 25leté historii propadla podle očekávání do ztráty. Letecká přeprava patří mezi nejzasaženější odvětví koronavirovou pandemií. 

Čistá ztráta za období do konce září činí kvůli méně než polovičním tržbám téměř 1,1 miliardy liber. Loni firma vykázala zisk 349 milionů liber. Šéf aerolinek Johan Lundgren uvedl, že počítá v aktuálním čtvrtletí jen s pětinou obvykle plánovaných letů, dříve ještě hovořil o čtvrtině.

V uplynulém finančním roce se počet cestujících easyJetu kvůli cestovním omezením a poklesu poptávky snížil o polovinu na zhruba 48 milionů. Nejvíce zasaženo bylo druhé pololetí, která u firmy trvá od dubna do září. Od dubna od června se prakticky nelétalo a i poté se poptávka zvedla jen mírně. V důsledku opětovného nárůstu infekcí a nových omezení cestování pak zase klesla. V dubna si firma od britské vlády půjčila 600 milionů liber.

Vzhledem k převládající nejistotě se easyJet neodvažuje zveřejnit výhled na příští rok. Společnost dnes uvedla, že se bude snažit omezit ztráty v chladné části roku.