Ondrůj opouští RegioJet a rozjíždí byznys v Polsku | E15.cz

Ondrůj opouští RegioJet a rozjíždí byznys v Polsku

Aleš Ondrůj
Aleš Ondrůj
• 
ZDROJ: mediafax

Jan Šindelář

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Často je považován za šedou eminenci české dopravy, jejíž přínos pro zaměstnavatele je vždy větší, než se zdá na první pohled. Po dlouhých letech služeb pro České dráhy a posléze Student Agency se však Aleš Ondrůj pouští do podnikání sám za sebe. Jádro svého byznysu vidí v Polsku. „Rozhodl jsem se zkusit vlastní podnikání v tom, co mě celý život baví – v dopravě a cestování, a to na trhu, který v Evropě patří v oblasti služeb mezi nejrychleji se rozvíjející,“ řekl deníku E15 Ondrůj.

Ještě před pár týdny působil jako ředitel zákaznického servisu a prodeje železničního dopravce RegioJet ze skupiny Student Agency. Tam také našel společníka pro polské dobrodružství. Svou novou firmu TurboTiger.eu založil v Katovicích s Peterem Jančovičem, bývalým obchodním manažerem RegioJetu. A v podnikáních chce využít i řadu dalších kontaktů ze svých minulých působišť.

Jednou z hlavních činností bude prodej jízdenek a letenek na doméně Biletportal.pl. Opírat se přitom bude i o spolupráci s Deutsche Bahn, která chystá novou autobusovou linku z Berlína do Vratislavi, Katovic a Krakova. Právě dobrými vztahy s německým gigantem je Ondrůj proslulý. V dobách svého působení u ČD například dohodl s Němci autobusovou linku Norimberk–Praha, pro Student Agency naopak zajistil spolupráci s DB na lince Praha–Mnichov.

Ondrůjovi se připisuje i úspěch RegioJetu, který na úkor Českých drah získal smlouvu s Deutsche Bahn na vlakové spojení do Berlína a Hamburku.

S majitelem společnosti Student Agency Radimem Jančurou se rozcházejí v dobrém. „Je to obecně pro PR i konkrétně pro Student Agency obrovská škoda. Asi ho to přestalo bavit. V Polsku se bude snažit rozjet obdobu Student Agency, každopádně když bude potřebovat, tak mu pomůžeme,“ uvedl Jančura. Ondrůj dokonce bude žlutou firmu na polském trhu zastupovat a prodávat její jízdenky. TurboTiger chce také zajišťovat zatím neurčené autobusové linky a také konzultace dopravcům a dopravním společnostem v oblasti marketingu, komunikací a obchodu.

Ondrůj je stále mluvčím Student Agency, ale i toto místo brzy opustí. Teď hledá nástupce. Novopečený podnikatel deset let pracoval v mezinárodní společnosti Ogilvy Public Relations. Pak pět let působil v Českých drahách, kde měl mimo jiné na starosti vytvoření produktu SC Pendolino či systému příměstských vlaků Esko. V září 2010 přešel k Jančurovi.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah