Předvánoční chaos. Na londýnské letiště nalétávaly drony, přerušily jeho provoz | E15.cz

Předvánoční chaos. Na londýnské letiště nalétávaly drony, přerušily jeho provoz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Správa londýnského letiště Gatwick v noci na čtvrtek uzavřela veškerý letový provoz, protože nad letištěm se objevily dva neznámé drony. Oznámila to agentura AP. Všechny lety byly zrušeny, což v období před vánočními svátky na druhém nejvyužívanějším letišti v Británii způsobilo vážné problémy.

Letadla mířící na přistání byla přesměrována na letiště v londýnském Heathrow, do Manchesteru, Birminghamu, případně i do Francie nebo Nizozemska. Cestující si stěžovali na nedostatek informací, správa letiště vyzvala pasažéry, aby sledovali dnešní plán odletů a příletů. Podle agentury Reuters se tyto změny zatím dotkly 20 tisíc lidí.

Ředitel provozu letiště Chris Woodroofe uvedl, že po člověku, kdo drony řídí, pátrá policie. „Ve vzduchu máme i vrtulník, ale policie nás odrazuje od toho, abychom se pokoušeli drony sestřelit,“ řekl. Varoval, že potrvá dalších 24 hodin, než se provoz letiště vrátí k normálu.

Gatwick, který leží asi 50 kilometrů jižně od Londýna, denně obslouží více než 100 tisíc cestujících. V posledních letech se několikrát objevily zprávy o tom, že neznámé drony jen těsně minuly přistávající dopravní letadla.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah