Předvánoční chaos. Na londýnské letiště nalétávaly drony, přerušily jeho provoz | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Předvánoční chaos. Na londýnské letiště nalétávaly drony, přerušily jeho provoz

ČTK

Správa londýnského letiště Gatwick v noci na čtvrtek uzavřela veškerý letový provoz, protože nad letištěm se objevily dva neznámé drony. Oznámila to agentura AP. Všechny lety byly zrušeny, což v období před vánočními svátky na druhém nejvyužívanějším letišti v Británii způsobilo vážné problémy.

Letadla mířící na přistání byla přesměrována na letiště v londýnském Heathrow, do Manchesteru, Birminghamu, případně i do Francie nebo Nizozemska. Cestující si stěžovali na nedostatek informací, správa letiště vyzvala pasažéry, aby sledovali dnešní plán odletů a příletů. Podle agentury Reuters se tyto změny zatím dotkly 20 tisíc lidí.

Ředitel provozu letiště Chris Woodroofe uvedl, že po člověku, kdo drony řídí, pátrá policie. „Ve vzduchu máme i vrtulník, ale policie nás odrazuje od toho, abychom se pokoušeli drony sestřelit,“ řekl. Varoval, že potrvá dalších 24 hodin, než se provoz letiště vrátí k normálu.

Gatwick, který leží asi 50 kilometrů jižně od Londýna, denně obslouží více než 100 tisíc cestujících. V posledních letech se několikrát objevily zprávy o tom, že neznámé drony jen těsně minuly přistávající dopravní letadla.

Londýnské letiště Heathrow se po čtvrtstoletí dohadů dočká třetí dráhy
Václav Fischer slibuje velký návrat. Jeho nový projekt ale stojí na vratkých základech

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!