Fincentrum nás poškozovalo, tvrdí Česká spořitelna. Firma o ničem neví | E15.cz

Fincentrum nás poškozovalo, tvrdí Česká spořitelna. Firma o ničem neví

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Česká spořitelna ukončuje spolupráci s poradenskou společností Fincentrum a podává na ni žalobu. Fincentrum bylo jejím smluvním partnerem pro distribuci finančních služeb. Banka dospěla k tomuto rozhodnutí na základě opakovaného jednání této společnosti, které bylo v neprospěch ČS nebo ji přímo poškozovalo, sdělila dnes spořitelna ČTK. Fincentrum nemá od spořitelny informace o rozhodnutí neprodloužit smlouvu o spolupráci ani o jakékoli žalobě.

"Na dnešní odpoledne byla naplánována schůzka, kde měla probíhat jednání o další spolupráci. Po více než 11 letech úspěšné spolupráce jsme podobným přístupem překvapeni a považujeme jej za velmi nekorektní," řekl ČTK mediální zástupce Fincentra Miroslav Beneš.

Hlavním důvodem je podle spořitelny neoprávněné využívání značek Premier a Moje zdravé finance ze strany Fincentra. "V současné době dochází používáním těchto značek společností Fincentrum k záměrnému matení klientů, na což si klienti stěžují," uvedla Česká spořitelna. Fincentrum patří mezi tři největší externí partnery, se kterými spořitelna spolupracuje. "U hypoték jde za externími partnery zhruba o polovina obchodů, přesná čísla zveřejňovat nebudeme," dodala ČS.

"Ukončení spolupráce, pokud k němu skutečně dojde, poškodí zejména spořitelnu," uvedl Beneš. Obvinění z porušení ochranných známek České spořitelny považuje za absurdní. Odkázal přitom na platné a řádně registrované ochranné známky ve vlastnictví Fincentra, například Fincentrum Premier nebo Fincentrum Platinum.

Česká spořitelna, která patří do finanční skupiny Erste Group, je z hlediska počtu klientů největší tuzemskou bankou. K 30. září měla Finanční skupina ČS 4,71 milionu klientů.

Fincentrum bylo založeno v dubnu 2000 a dlouhodobě se řadí mezi trojici nejvýznamnějších finančně-poradenských společností v Česku a na Slovensku. Hodnota společnosti přesahuje miliardu korun.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah