Prali Rusové přes Deutsche Bank špinavé peníze? Banka zahájila audit | E15.cz

Prali Rusové přes Deutsche Bank špinavé peníze? Banka zahájila audit

Sídlo Deusche Bank v Německu
Sídlo Deusche Bank v Německu
• 
ZDROJ: Pedro Plassen Lopes via Flickr (CC BY 2.0)

vaj

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Deutsche Bank prověřuje možné praní špinavých peněz ze strany jejích ruských klientů. Zaměřuje se na transakce v celkové výši šesti miliard dolarů, které probíhaly od roku 2011 do současnosti, uvádí agentura Bloomberg s odkazem na zdroje obeznámené se situací.

Deutsche Bank tak reaguje na žádost ruské centrální banky, která německý finanční ústav na podzim požádala o prověření nákupu akcií některými klienty s účty v Rusku.

„Zmrazili jsme účty malého množství obchodníků v Moskvě, zatímco probíhá interní vyšetřování,“ uvedla Deutsche Bank pro agenturu Reuters. K tomu kroku se odhodlala již minulý měsíc, podrobnosti k němu ale tehdy nesdělila.

Chyběl souhlas úřadů?

Podezřelé transakce se podle zdrojů Bloombergu týkají akcií, které prostřednictvím Deutsche Bank koupili v rublech ruští klienti a pak s nimi v dolarech dále obchodovali na londýnské burze.

Banka ověřuje, zda Rusové vůbec mohli vyvést peníze ze své vlasti, aniž by dali vědět příslušným úřadům. V této souvislosti německý finanční dům prověřuje, zda nepochybil také on a neměl upozornit regulátory.

S průběhem vyšetřování jsou nakonec seznámeni jak Evropská centrální banka, tak britský Úřad pro finanční etiku (Financial Conduct Authority). Akcie Deutsche Bank na zprávy reagovaly více než dvou a půl procentním propadem během pátečního odpoledne.

Autor: vaj

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.