Renáta Kellnerová se stala správkyní pozůstalosti Petra Kellnera

PPF Gate, centrála skupiny PPF miliardáře Petra Kellnera v Praze 6.

PPF Gate, centrála skupiny PPF miliardáře Petra Kellnera v Praze 6. Zdroj: Michael Tomeš/E15

PPF Gate, centrála skupiny PPF miliardáře Petra Kellnera v Praze 6.
2
Fotogalerie

Renáta Kellnerová, vdova po zesnulém většinovém majiteli skupiny PPF Petrovi Kellnerovi, byla jmenována správcem jeho pozůstalosti. Z tohoto titulu je tak vedena jako držitelka odpovídajících majetkových podílů ve společnostech regulovaných centrální bankou, sdělila PPF v reakci na zprávu Ekonomického deníku. Ten uvedl, že podle hlášení ČNB Kellnerová přebírá vlastnictví akcií PPF.

"Ustanovení paní Kellnerové správcem neznamená ale v žádném případě, že je dědické řízení uzavřeno. Paní Kellnerová také zastupuje rodinu při účasti na jednáních nově vzniklého řídicího výboru skupiny PPF, který slouží jako poradní orgán výkonného ředitele PPF Ladislava Bartoníčka," uvedla PPF.

Podle oznámení v Centrálním úložišti regulovaných informací u ČNB nastala změna, týkající se koncového majitele podílů ve společnostech O2 CR a Moneta Money Bank.

Podle prvního oznámení se Kellnerová stala prostřednictvím řetězce firem a skupiny PPF majitelkou 83,57 procenta akcií O2. Druhé oznámení informuje o tom, že Kellnerová nově kontroluje 29,94 procenta akcií Monety.

Video placeholde
Unikátní video Petra Kellnera • PPF.cz

Finanční skupinu PPF vede čtyřčlenný řídící výbor, který vznikl v dubnu. Členy jsou oba minoritní podílníci skupiny Ladislav Bartoníček a Jean-Pascal Duvieusart, finanční ředitelka Kateřina Jirásková a právník Tomáš Brzobohatý. Jednání se pravidelně účastní i Kellnerová . "Výbor je poradním orgánem Bartoníčka, a z logiky věci se zde tedy nyní diskutují zásadní byznysová rozhodnutí skupiny PPF,“ uvedl mluvčí PPF Leoš Rousek.

Bartoníček má mimo jiné na starosti telekomunikační aktiva a biotechnologie, Duvieusart splátkovou skupinu Home Credit, Jirásková zodpovídá za finanční kondici PPF a Brzobohatý, který zastupuje zájmy Kellnerovy ženy a čtyř dětí, má na starosti fúzi Air Bank s bankou Moneta Money Bank.

PPF investuje do řady odvětví, od finančních služeb přes telekomunikace, média, biotechnologie, nemovitosti až po strojírenství. PPF působí v Evropě, Asii a Severní Americe.

Celosvětově na konci roku 2020 zaměstnávala více než 94.000 lidí. PPF má svoji korporátní vlastnickou a řídicí strukturu v Nizozemsku. Majoritním vlastníkem PPF Group, N. V. byl až do své smrti nejbohatší Čech Kellner, který podle výroční zprávy společnosti ovládal 98,93 procenta PPF.

Loni se PPF poprvé ve své třicetileté historii propadla do ztráty, která činila 291 milionů eur (7,42 miliardy korun), zatímco o rok dříve dosáhla čistého zisku 1,005 miliardy eur (25,5 miliardy korun).

Ve druhém loňském pololetí dosáhla zisku 93 milionů eur (2,4 miliardy korun), zatímco v tom prvním byla ve ztrátě 384 milionů eur (9,5 miliardy korun).

Renáta Kellnerová se dosud věnovala hlavně charitě a vzdělávání

Vizitka Renáty Kellnerové (53):

Zakladatelka a předsedkyně správní rady Nadace The Kellner Family Foundation byla druhou manželkou Petra Kellnera, měli spolu tři dcery, jednou z nich je úspěšná parkurová závodnice Anna Kellnerová. Kromě rodinné nadace je Renáta Kellnerová v současnosti kromě orgánů rodinné nadace také členkou dozorčí rady akciové společnosti Open Gate, která vlastní stejnojmenné gymnázium a základní školu.

V minulosti působila Kellnerová v orgánech Nadace Educa, předchůdkyně současné Nadace The Kellner Family Foundation, mezi roky 2013 a 2017 byla předsedkyní představenstva akciové společnosti Czech Equestrian Team, která se zabývá chovem a výcvikem sportovních koní. Už v letech 1993 až 1997 zasedala v představenstvu společnosti PPF moravskoslezský investiční fond (později se firma přejmenovala na PPF Servis a od roku 2001 nese název Home Credit International) .

O soukromí rodiny Kellnerových se veřejně ví jen málo, podle tisku se Renáta Kellnerová s budoucím manželem seznámila, když se v PPF ucházela o práci. Podle dostupných informací se Kellnerová, narozená 4. července 1967, podobně jako její nedávno tragicky zesnulý manžel zajímá o výtvarné umění, vlastní třeba rozsáhlou kolekci fotografií Josefa Sudka. V uplynulých dekádách se věnovala hlavně charitativní práci, zejména podpoře vzdělávání.