V Česku a na Slovensku se UniCredit dařilo, vykázala zisk 2,5 miliardy | E15.cz

V Česku a na Slovensku se UniCredit dařilo, vykázala zisk 2,5 miliardy

Unicredit Bank
Unicredit Bank
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Česká a slovenská UniCredit Bank vytvořila v prvním pololetí čistý zisk 2,47 miliardy korun. Konsolidovaný zisk tak meziročně vzrostl o 77 procent v porovnání s pololetními výsledky UniCredit Bank Czech Republic loňského roku.

Celková aktiva banky stoupla meziročně o 54,4 procenta na 489 miliard korun. Důvodem je silný obchodní růst, fúze české a slovenské UniCredit Bank a akvizice UniCredit Leasing v ČR a na Slovensku.

„Oživení ekonomiky se v ČR a na Slovensku postupně projevuje v investicích ve firemním sektoru a u domácností ve větší ochotě utrácet. V prvním pololetí jsme na obou trzích výrazně rostli v retailovém bankovnictví. Stejně tak rostl objem firemních úvěrů. V leasingu posilujeme pozici značkového financování osobních a užitkových vozů,“ uvedl generální ředitel UniCredit Bank Jiří Kunert.

České spořitelně v prvním pololetí klesl čistý zisk o 4,6 procenta na 7,78 miliardy korun, Komerční bance stoupl o 1,2 procenta na 6,4 miliardy korun. Další velké banky pololetní výsledky zatím neoznámily.

Vklady rostly o téměř 50 procent

Vklady klientů UniCredit Bank meziročně vzrostly o 47,2 procenta, z toho bankovní vklady v ČR stouply o 12,8 procenta, na Slovensku klesly o 3,3 procenta. Úvěry klientům se ve srovnání s 30. červnem 2013 zvýšily o 73 procent. Bez vlivu fúze bankovní úvěry vzrostly v ČR o 10,7 procenta, na Slovensku o 6,4 procenta. Úvěry klientům obou leasingových společností meziročně vzrostly o čtyři procenta.

Čistý výnos z úroků se zvýšil na 4,913 miliardy korun ze tří miliard korun koncem června 2013 v Česku. Čisté výnosy z poplatků a provizí meziročně vzrostly na 1,754 miliardy korun z 1,03 miliardy v ČR. Bez vlivu fúze a akvizice leasingových společností se čisté výnosy z poplatků a provizí v Česku snížily o 1,2 procenta.

UniCredit roste i přes nízké úrokové sazby

„Bankovní sektor je nadále negativně ovlivněn prostředím nízkých úrokových sazeb a také posledními kroky Evropské centrální banky ve vztahu k sazbám, což nepřispívá ke generování čistých výnosů z úroků. Nicméně UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia vykazuje silný vývoj čistého výnosu z úroků v důsledku fúze a akvizice leasingových společností,“ uvedl finanční ředitel UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia Gregor Hofstaetter-Pobst.

Na základě rozhodnutí skupiny UniCredit převzít leasingové společnosti do portfolia banky se v březnu 2014 uskutečnila akvizice obou společností, a to UniCredit Leasing v ČR a UniCredit Leasing na Slovensku. Fúze UniCredit Bank Czech Republic a UniCredit Bank Slovakia byla dokončena k 1. prosinci 2013, účetně k 1. červenci 2013.

UniCredit Bank činnost zahájila na českém trhu v listopadu 2007. Vznikla integrací HVB Bank a Živnostenské banky.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah