Daimler se chystá na budoucnost, do vývoje elektromobilů chce investovat 270 miliard | E15.cz

Daimler se chystá na budoucnost, do vývoje elektromobilů chce investovat 270 miliard

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Německý automobilový koncern Daimler hodlá investovat až deset miliard eur (zhruba 270 miliard korun) do vývoje vozidel s elektrickým pohonem. 

Německému listu Stuttgarter Zeitung to řekl šéf výzkumu a vývoje automobilky Thomas Weber. "Do roku 2025 chceme vyvinout deset elektrických vozů založených na stejné architektuře," uvedl Weber. "Hodláme do toho investovat až deset miliard eur," dodal.

Německé automobilky v poslední době kladou na elektromobily čím dál větší důraz. Volkswagen tento týden například uvedl, že se do roku 2025 hodlá stát světovou jedničku v oblasti elektrického pohonu aut a dosáhnout prodeje milionu elektromobilů ročně.

Zájem automobilek o elektromobily byl dlouhou dobu omezený kvůli vysokým nákladům a malému dojezdu. Elektrický pohon si však nyní získává pozornost díky pokroku bateriových technologií a problémům kolem emisí naftových automobilů. Daimler nicméně popřel zprávu časopisu Der Spiegel o tom, že zvažuje odchod z trhu s naftovými vozy ve Spojených státech.

Volkswagen tento týden uvedl, že v USA hodlá naftové automobily přestat nabízet a chce na tomto trhu zaměřit pozornost na sportovně-užitkové vozy a elektromobily. Volkswagen se snaží zotavit z negativních dopadů rozsáhlého skandálu kolem manipulace s testy emisí. Koncern loni v září přiznal, že po celém světě do zhruba 11 milionů naftových aut instaloval software, který takové manipulace umožňuje.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah