Pandoru nově podporuje britská hvězda. Podívejte se na výrobu klenotů pro dánský šperkařský řetězec | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Pandoru nově podporuje britská hvězda. Podívejte se na výrobu klenotů pro dánský šperkařský řetězec

Michal Nosek

Michal Nosek

Dánská společnost Pandora navrhuje, vyrábí a prodává ručně dodělávané populární šperky již více než pětatřicet let. Za tu dobu se její výrobky prosadily ve stovce zemích všech kontinentů a prodávají se na 7700 místech. Pandora zaměstnává více než dvaadvacet tisíc lidí, z toho jich přes 13 tisíc pracuje v Thajsku. Podívejte se do tamní továrny.

Šperkaři z kodaňské Pandory každoročně utrží v přepočtu zhruba 75 miliard korun. Loni poprvé po letech silného růstu zájmu zaznamenali ochlazení poptávky.

K návratu do centra zájmu má šperkům Pandora nově pomoci i britská herečka a zpěvačka Millie Bobby Brown, která se nově stala tváří značky. Propaguje unikátní šperky v ceně do devadesáti dolarů z recyklovaného stříbra.

Kvůli špatným loňským výsledkům akcionáři firmy odvolali generálního ředitele Anderse Coldinga Friise a vybrali nového prezidenta a výkonného ředitele Alexandera Lacika. Ten má firmě pomoci k obnovení růstu. V jeho transformačním plánu se hovořilo o propouštění zaměstnanců právě v Thajsku. Tam firmu opustí 400 lidí. V nedávném rozhovoru pro dánská média Lacik uvedl, že značka i společnost směřují k naplnění stanovených cílů a čekají ji nové výzvy. Včetně rozšiřování sítě obchodů a větší podpory značky.

 

Prohlédněte si fotogalerii:

MILIARDÁŘI: Projekt na okolí Masaryčky jsme vybrali až na šestý pokus, říká Dospiva
V metropoli se znovu zabydlel golem. Námětem pro virtuální realitu se stala i pražská mytologie
Tomáš Chrenek: Třinecké železárny proinvestují dvě a půl miliardy

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!