Heureka se oddělila od Mall Group, akcionáři zůstali | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Srovnávač Heureka se odštěpil od Mall Group, akcionáři zůstali stejní

Daniel Novák

Daniel Novák

Od loňského roku trvající prodejní proces cenového srovnávače a nákupního rádce Heureka.cz a jeho osmi zahraničních sester je u konce. Místo prodeje se Heureka odštěpila z Mall Group a přesunula se do nově založeného holdingu Heureka Group.

Skladba akcionářů se nezmění. Serveru E15.cz to potvrdila Heureka i jeden z jejích spolumajitelů skupina Rockaway. 

„Potvrzujeme dokončení procesu odštěpení, díky kterému Heureka Group funguje v rámci nové, oddělené struktury,“ řekla bez dalšího komentáře mluvčí Rockaway Michaela Papežová. 

Potíže coworkingového obra WeWork ohrožují expanzi firmy v Praze

Prodej Heureky řídila londýnská investiční banka Macquarie Capital. Přes zájem potenionálních investorů se nakonec stávající majitelé rozhodli neprodat. 

„Investice v nově vzniklém holdingu Heureka Group odpovídá strategii skupiny PPF, proto jsme se rozhodli ponechat si i nadále vlastnický podíl v této oblíbené e-commerce platformě,“ sdělila tisková zástupkyně PPF Jitka Tkadlecová.

V nově vytvořené struktuře má 40 procent společnost EC Investments miliardářů Daniela Křetínského a Patrika Tkáče. Těm patří rovněž vydavatel deníku E15, společnost Czech News Center. Stejný podíl jako EC Investments drží v Heureka Group skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera. Zbylých 20 procent kontroluje Rockaway podnikatele Jakuba Havrlanta. Ve stejném poměru se byznysmenské kvarteto dělí rovněž o skupinu e-shopů Mall Group. 

Bontonland končí. Největší český prodejce hudby zahájil dobrovolnou likvidaci

Heureka Group má nové představenstvo, management zůstává stejný. V čele skupiny bude nadále dosavadní generální ředitel Tomáš Braverman. 

Současní vlastníci koupili Heureku a Mall v roce 2015 od jihoafrického koncernu Naspers. I v rámci Mall Group ale nechávali obě firmy od sebe oddělené. „Čínská zeď mezi Mallem a Heurekou funguje stoprocentně,“ řekl v nedávném rozhovoru pro E15.cz generální ředitel Mall Group Oldřich Bajer. 

Hinkley Point C bude dražší a později. Podívejte se na stavbu obří britské jaderné elektrárny

Heureka v současnosti působí na devíti trzích střední a východní Evropy. Měsíčně má přes 20 milionů návštěvníků, zprostředkovává nabídku z 55 tisíc e-shopů. V současnosti Heureka vyvíjí společnou mezinárodní platformu pro napojení e-shopů a sdílení recenzí, parametrů a galerií. To má internetovým obchodníkům usnadnit expanzi v rámci střední a východní Evropy bez nutnosti být přítomní v jednotlivých zemích. 

V souvislosti s aktuálními změnami se v obchodním rejstříku objevily rovněž nové hospodářské výsledky společnosti Heureka Shopping, která dosud srovnávač provozovala. Za poslední účetní rok končící letos v březnu společnost z tržeb 899 milionů korun vytvořila čistý zisk 200 milionů. Oba ukazatele se meziročně zvýšili.  

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!