Provozní zisk spolumajitele Primy vzrostl, tržby měl rekordní | e15.cz

Provozní zisk spolumajitele Primy vzrostl, tržby měl rekordní

Studio TV Prima
Studio TV Prima
• 
ZDROJ: Tomas Novak/Euro

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Švédské mediální společnosti Modern Times Group (MTG), která v České republice spoluvlastní televizi Prima a další stanice, vzrostl ve třetím čtvrtletí provozní zisk bez mimořádných položek o 8,6 procenta na 240 milionů švédských jirzb (688,3 milionu korun) a tržby byly rekordní. V České republice však tržby bez zahrnutí vlivu změn směnných kurzů klesly o dvě procenta.

Celkové tržby skupiny se zvýšily o 4,1 procenta na rekordních 3,82 miliardy švédských korun. Firma uvedla, že k růstu tržeb přispěla vyšší sledovanost a růst podílu na některých trzích. Výsledky překonaly odhady analytiků dotazovaných agenturou Reuters, kteří čekali provozní zisk 206 milionů švédských korun a tržby 3,78 miliardy švédských korun.

MTG však vykázala čistou ztrátu 384 milionů švédských korun proti zisku 236 milionů švédských korun loni. Firma nyní prochází restrukturalizací. Náklady na restrukturalizaci ve čtvrtletí činily 700 milionů švédských korun.

Český trh s televizní reklamou prý stagnuje

Divize bezplatných televizí v Pobaltí, České republice a Bulharsku ve třetím čtvrtletí vykázala ztrátu 13 milionů švédských korun, ta se však snížila z loňských srovnatelných 57 milionů švédských korun. Tržby divize se zvýšily o 13 procent na 522 milionů švédských korun.

Společnost v prohlášení dodala, že v České republice stagnuje trh s televizní reklamou. Firma se připravuje spustit v Česku do konce roku nový kanál PrimaMAX a spolu se svým partnerem Viacom plánuje spustit komediální kanál Prima Comedy Central.

Firma FTV Prima provozuje v České republice celoplošné televizní stanice Prima, Prima Love, Prima Cool a Prima Zoom. Skupinu Prima vlastní rovným dílem společnost MTG a firma GES MEDIA EUROPE podnikatele Ivana Zacha.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Nejčtenější

Newslettery