Prazdroj investuje celkem přes půl miliardy do rozšíření výstavu | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Prazdroj investuje celkem přes půl miliardy do rozšíření výstavu

Michal Nosek

Michal Nosek

Plzeňský Prazdroj o třetinu zvyšuje kapacitu výroby piva Pilsner Urquell. Samotné rozšíření varny a nové tanky přišly na 280 milionů korun. Pivovar díky tomu zvýšil možný objem výroby na 3,5 milionu hektolitrů ročně. Příští rok Prazdroj plánuje zprovoznit dalších deset velkých tanků za téměř čtvrt miliardy korun.

S růstem exportu přichází i další investice. „Nyní máme schválený projekt na deset dalších obřích ležáckých tanků, každý o objemu pět tisíc hektolitrů. Tento projekt má být za zhruba čtvrt miliardy dokončen před Vánoci 2019,“ uvedl pro E15 manažer kapitálových projektů Plzeňského Prazdroje Tomáš Kosmák.

Podle generálního ředitele Prazdroje Granta Liversage reaguje pivovar na rostoucí poptávku po pivu Pilsner Urquell. Jen loni vzrostly jeho prodeje v Česku o více než sedm procent, v zahraničí ho lidé poprvé vypili přes milion hektolitrů. Nová investice umožní zároveň zvýšit export na nové trhy, zejména v Asii, doplnil Liversage.

Plzeňský Prazdroj chystá pivní rošádu

Pivovar v dubnu zahájil pravidelný vývoz do Číny a mateřská společnost Asahi buduje prémiovou značku Plzeňský Prazdroj ve vybraných japonských restauracích, doplnil marketingový ředitel Prazdroje Grant McKenzie. Celkem loni Prazdroj prodal v Česku a v cizině rekordních více než 11 milionů hektolitrů piva, meziročně téměř o tři procenta více.

Celkový výstav českých pivovarů loni po pěti letech růstu meziročně klesl o méně než procento. Export ovšem rostl o čtyři procenta. Uvedl to Český svaz pivovarů a sladoven.

MILIARDÁŘI: Zábava je zbožím budoucnosti, říká Igor Rattaj
Do roka a do dne: EET bude pro všechny a nižší DPH pro každého
Pandoru nově podporuje britská hvězda. Podívejte se na výrobu klenotů pro dánský šperkařský řetězec

 

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!