Vinifera chystá nákup dalších vinic, chce být jedničkou | e15.cz

Vinifera chystá nákup dalších vinic, chce být jedničkou

nos

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Vinařství Vinifera miliardáře Antona Siekla díky nedávné konsolidaci akcií skupiny, do níž  patří Vinařství Neoklas Šardice, Vinařství Mutěnice, Víno Trade a Víno Pezinok, posílila možnost stát se jedničkou na tuzemském trhu. Během dvou let zvýšila Vinifera rozlohu na více jak 700 hektarů a řadí se tak k největším majitelům vinic v Česku a na Slovensku .

„V akvizicích ještě nekončíme. Našim cílem je v následujících letech získat přes 1000 hektarů vinic v rámci Česka a Slovenska,“ uvedl Tomáš Šupa, ze skupiny FPD do jejíhož portfolia Vinifera spadá. „Zaměstnáváme na 180 lidí, kteří ročně zpracují na dvacet milionů litrů vína a tržby dosahují téměř třicet milionů eur.“ Dodal Tomáš Šupa s tím, že vinařství je úspěšné i v soutěžích.

Poslední ocenění, které Vinifera získala je pro Rulandské šedé z Vinařství Neoklas Šardice, které získalo zlatou medaili v národní soutěži vín ve Valticích, Salón vín České republiky 2019.

Skupina s obratem téměř miliardovým obratem chce v budoucnu přeskočit českou jedničku, kterou je Bohemia sekt. Na akvizice na Moravě a na Slovensku má dalších 200 milionů korun, oznámila již dříve firma.

Skupina s obratem přes čtvrt miliardy korun chce v budoucnu přeskočit českou jedničku, kterou je Bohemia sekt. Na akvizice na Moravě a na Slovensku má dalších 200 milionů korun, oznámila firma

Více na https://www.e15.cz/byznys/potraviny/miliardar-siekel-skupuje-moravske-vinice-chce-byt-silnejsi-nez-bohemia-sekt-1332447

 

 

 

 

Autor: nos

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah