Automobilky míří do Španělska. Po Renaultu a Fordu investuje i Volkswagen | E15.cz

Automobilky míří do Španělska. Po Renaultu a Fordu investuje i Volkswagen

Logo Volkswagen
Logo Volkswagen
• 
ZDROJ: CC BY 2.0: Miles Continental

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Automobilka Volkswagen plánuje v příštích pěti letech investovat do své továrny v severním Španělsku 785 milionů eur (20,1 miliardy korun). Největší evropská automobilka je za posledních několik měsíců třetím výrobcem aut, který oznámil zvýšení investice ve Španělsku, které se potýká s recesí.

Španělská vláda investici přivítala. Podle ní je výsledkem reformy trhu práce, která dělá zemi konkurenceschopnější pro podnikatele a zlevňuje firmám najímání i propouštění zaměstnanců.

„Velká část z investice 785 milionů eur půjde na přípravu zařízení pro výrobu nové generace modelu Polo a jeho budoucího nástupce,“ uvedla automobilka v prohlášení. Závod v autonomní oblasti Navarra má výrobní kapacitu 1400 vozů denně a zaměstnává 4600 lidí.

Francouzský Renault v listopadu uvedl, že najme 1300 nových zaměstnanců pro svou španělskou továrnu. Měsíc předtím americký Ford oznámil, že zavře svoji továrnu v Belgii a přesune výrobu do Španělska.

Pouze japonský Nissan minulý týden prohlásil, že své plány na rozšíření výroby ve Španělsku ruší, protože se nedohodl s odbory na nových mzdových podmínkách. Podle Nissanu Španělsko přišlo o 4000 nových pracovních míst a 130 milionů eur

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah