Daimler otevřel pod dohledem Putina svou první továrnu na výrobu mercedesů v Rusku | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Daimler otevřel pod dohledem Putina svou první továrnu na výrobu mercedesů v Rusku

ČTK

Německý automobilový koncern Daimler otevřel svou první továrnu na výrobu vozů Mercedes-Benz v Rusku. Slavnostního otevření nového závodu se zúčastnili mimo jiné ruský prezident Vladimir Putin a německý ministr hospodářství Peter Altmaier.

Továrna, která vytvoří více než tisícovku pracovních míst, si podle firmy vyžádala investici přes 250 milionů eur (6,4 miliardy korun). Závod stojí zhruba 40 kilometrů severozápadně od Moskvy.

„Je to další část naší strategie vyrábět tam, kde jsou spotřebitelé,“ řekl o novém závodu šéf Daimleru Dieter Zetsche. Podle agentury DPA rovněž poděkoval Putinovi za podporu.

Automobilkám hrozí, že Trump uvalí další cla na dovoz vozů do USA

Ruský automobilový trh se v uplynulých dvou letech zotavoval z krize, která byla důsledkem útlumu ruské ekonomiky. V loňském roce se prodej nových aut v Rusku zvýšil o téměř 13 procent po předloňském nárůstu o 12 procent. V roce 2016 přitom ruský trh klesl o 11 procent a v roce 2015 se propadl dokonce o 36 procent.

„Ruský automobilový trh zůstává klíčovým trhem pro německé výrobce automobilů,“ upozornil Altmaier. Na ruský trh se letos hodlá vrátit německá automobilka Opel, která se z něho stáhla v roce 2015 v důsledku slabé poptávky. Opel je od roku 2017 součástí francouzské automobilové skupiny PSA, která ho koupila od amerického koncernu General Motors.

Nejsevernější socha Lenina a klavír Rudý říjen. Sovětská osada láká milovníky urbexu
Trumpův tým s Ruskem nespolupracoval, vyplývá ze zprávy vyšetřovatele Muellera

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!