Denios postaví nový závod, ve Strakonicích najde práci 120 lidí | E15.cz

Denios postaví nový závod, ve Strakonicích najde práci 120 lidí

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Chris McKenna via Wikimedia Commons (CC BY-SA 4.0)

ČTK

Share on Facebook Messenger
Výrobce kontejnerů pro skladování nebezpečných látek, společnost Denios, začne letos stavět ve Strakonicích nový výrobní areál. Kapacita nynějšího závodu nestačí a společnost si musí výrobní a skladovací prostory pronajímat. Zvyšování obratu je tak omezeno, řekl jednatel společnosti Jan Matějka. Denios v Česku zaměstnává přes 80 lidí, v nových prostorách postupně najde práci dalších zhruba 120.

„Stavba nového závodu na sedmi tisících metrech čtverečních by měla být zahájena v srpnu, stavební náklady se odhadují asi na 170 milionů korun a technologie přijdou asi na 50 milionů korun,“ upřesnil Matějka. K výstavbě areálu firma už dříve zakoupila pozemky v nové průmyslové zóně Na Jelence za 12 milionů korun, postupně tam přesune dosavadní provoz z Heydukovy ulice. Pozemky skýtají rezervy i pro další rozšiřování závodu.

Novostavba závodu nemá podle krajského úřadu významný negativní vliv na životní prostředí. Předmětem investice je výstavba a provoz nového administrativního objektu a výrobní haly pro výrobu záchytných van a kontejnerů pro uskladnění nebezpečných látek.

Klíčový je export do Německa

V hale se budou skladovat, řezat, ohýbat a svařovat pláty do potřebných tvarů, zejména pro výrobu ocelových záchytných van. Povrchové úpravy budou prováděny nanášením práškových plastů a kapalnými nátěrovými hmotami. Předpokládaná kapacita výroby je 123 tisíc metrů čtverečních upravených ploch za rok.

Společnost Denios s.r.o. Strakonice byla založena v roce 1998 jako dceřiná společnost německé firmy Denios AG se sídlem v Bad Oeynhausenu. Firma v České republice vyrábí hlavně záchytné vany, palety a skladovací kontejnery pro ekologické skladování nebezpečných látek a manipulaci s nimi.

Velká část produkce se vyváží do Německa. Společnost loni utržila 175 milionů korun, což byl meziroční růst o 7,3 procenta. Podíl vývozu na celkových tržbách byl 72 procent. Tržby v tuzemsku vzrostly o 15 procent, na Slovensku stouply o téměř 27 procent.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.