Máte poslední den na změnu odběratele, psala Pražská plynárenská nepravdivě zákazníkům konkurence | E15.cz

Máte poslední den na změnu odběratele, psala Pražská plynárenská nepravdivě zákazníkům konkurence

Blesk.cz

Pražská plynárenská Distribuce (PPD), která je dceřinou městské společnosti Pražská plynárenská, zaslala v pátek nepravdivý email. Mířil na zákazníky, kteří kupují plyn u společnosti EP Energy Trading a obsahoval tvrzení, že jejich dodavatel má problémy a lidé mají pouhý jeden den na to, aby změnili dodavatele.

 

 

Posléze vyšlo najevo, že email není pravdivý. PPD svůj postup omluvila "systémovou chybou" a v sobotu večer se omluvila i Pražská plynárenská

Po omluvě ale PPD poslala zákazníkům EP Energy Trading (tato firma je majetkově spřízněná s vydavatelem deníku E15, pozn. red) opět další e-mail s tím, že dodávky plynu od této společnosti končí v pondělí, a že nejpozději do neděle mohou zákazníci změnit dodavatele. Emaily měly přijít stovkám zákazníků.

Email od Pražské plynárenské:

Email od Pražské plynárenské zákazníkům EP Energy TradingEmail od Pražské plynárenské zákazníkům EP Energy TradingAutor: EP Energy Trading

Ropa a plyn ztrácejí na zajímavosti, poprvé je překonaly investice do elektřiny

Vyjádření Pražské plynárenské na téma, proč opakovaně selhal informační systém 

„Došlo k souběhu několika ojedinělých situací, které na straně PPD způsobily rozeslání testovacích, tedy nepravdivých e-mailových zpráv o zahájení procesu rychlé změny dodavatele zákazníkům několika obchodníků s plynem. Ze strany operátora trhu s energiemi (OTE) byly zaslány testovací zprávy o zahájení procesu rychlé změny dodavatele v době, kdy v jiné části informačního systému PPD probíhalo testování úprav, vyvolaných změnami legislativy.

Systémová chyba pak byla bohužel příčinou toho, že následkem souběhu testů byla na e-mailové adresy některých konečných zákazníků automatizovaným systémem odeslána zpráva (v některých případech opakovaně) informující o nutnosti změny dodavatele,“ uvedl mluvčí Pražské plynárenské Miroslav Vránek. 

Západ už zase investuje do íránské energetiky, Teherán uzavřel dohodu za 110 miliard

Další články na téma plynu čtěte na serveru Blesk >>>

Autor: Blesk.cz
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!