Na slovenský Jaguar se lepí další investice, Španělé nalijí 100 milionů eur | E15.cz

Na slovenský Jaguar se lepí další investice, Španělé nalijí 100 milionů eur

Továrna JLR v Castle Bromwich
Továrna JLR v Castle Bromwich
• 
ZDROJ: JLR

ČTK, paj

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Španělská skupina Gestamp Automoción plánuje na Slovensku investovat 100 milionů eur (2,7 miliardy korun) do výstavby nového závodu na výrobu automobilových komponentů. Informovalo o tom slovenské ministerstvo hospodářství, které navrhlo firmě udělit investiční pobídky ve výši devět milionů eur (243 milionů korun). Gestamp má závod i v České republice.

Továrnu na produkci lisovaných ocelových a hliníkových dílů pro osobní vozidla postaví Gestamp podle předlohy u Nitry, kde připravuje svůj nový závod i britská automobilka Jaguar Land Rover (JLR). Produkce slovenské divize Gestampu bude určena pro domácí trh, a to pro budoucí závod JLR a továrny dalších automobilek v zemi pod Tatrami.

Investice Gestampu se řadí za poslední období na Slovensku k větším investicím výrobců součástek pro automobilový průmysl. Se zahájením výroby u Nitry počítá Gestamp za dva roky, plné výrobní kapacity 5,88 milionu dílů za rok hodlá dosáhnout v roce 2022. V továrně by mělo najít práci 229 lidí.

Automobilový průmysl patří k hlavním motorům slovenské ekonomiky. Své závody mají na Slovensku automobilky Kia Motors, PSA a Volkswagen, na které je navázaná řada výrobců součástek. Podle údajů slovenského svazu automobilového průmyslu předloni automobilky a jejich subdodavatelé na pětimilionovém Slovensku zaměstnávali dohromady téměř 126 tisíc lidí.

Autor: ČTK, paj

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah