Škoda Auto začne v příštím roce vyrábět Superb 2 | E15.cz

Škoda Auto začne v příštím roce vyrábět Superb 2

Škoda Auto začne v příštím roce vyrábět Superb 2
Obě karosářské varianty potvrzují modelu Superb pozici vlajkové lodi značky.
• 
ZDROJ: Škoda Auto

ČTK

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto začne příští rok vyrábět Škodu Superb 2, nástupce současného superbu. Záměr schválil mateřský koncern Volkswagen na nedávném zasedání dozorčí rady. S odkazem na zdroj z firmy o tom informoval server 5plus2.cz.

Škodovka ještě musí postavit haly a technologie pro výrobu nového vozu. Se stavbou nové svařovny za stovky milionů korun již začala. Autorem podoby Škody Superb 2 bude Jozef Kabaň, šéfdesignér boleslavské automobilky. „S novým superbem v budoucnu počítáme, budoucí modely ale nekomentujeme,“ řekl serveru 5plus2.cz mluvčí firmy Jozef Baláž.

V Česku se od 29. června začne prodávat modernizovaná verze současného modelu Škody Superb. První generace Superbu se objevila v roce 2001, druhá následovala o sedm let později. Celkově automobilka prodala do začátku května 557 tisíc vozů své vlajkové řady, z toho téměř 36.000 vozů na domácím českém trhu.

Největší česká automobilka chce do roku 2018 ročně prodávat 1,5 milionu aut a pomoci by jí k tomu měly nové modely, jejichž kompletní výměnu chce stihnout do roku 2015. Minimálně každých šest měsíců chce představit nový nebo přepracovaný vůz. Letos se například začaly vyrábět nové modely Octavia a Octavia Combi, které jsou nejprodávanějším autem značky.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!