Slovenská divize Volkswagenu bude poprvé od krize propouštět | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Slovenská divize Volkswagenu bude poprvé od krize propouštět

Slovenská divize Volkswagenu bude poprvé od krize propouštět
Továrna Volkswagenu
• 
ZDROJ: ctk/AP

ČTK

Německá automobilka Volkswagen letos poprvé od útlumu globální ekonomiky v roce 2009 hodlá snížit počet pracovníků své slovenské divize. Plánovaná redukce je součástí snahy o posílení efektivity. Informuje o tom agentura Reuters. Volkswagen teď na Slovensku zaměstnává kolem 14 tisíc lidí. Firma podle Reuters neupřesnila, na jakou úroveň tento počet klesne.

Slovenská divize Volkswagenu podle Reuters uvedla, že vrátí zhruba 500 pracovníků, které si v roce 2016 půjčila od maďarské divize luxusní značky Audi, sníží počet agenturních pracovníků a nebude prodlužovat smlouvy zaměstnancům na dobu určitou.

Divize omezí počet směn ve výrobě sportovně-užitkových vozů i malých rodinných automobilů, včetně elektromobilů Volkswagen e-up!. Plány pro objem výroby divize nesnižuje, protože omezení počtu směn bude kompenzovat zvýšením technické kapacity výrobních linek.

Předchůdce Passatu od soudruhů z NDR. Připomeňte si Wartburg 355 Coupé

Bratislavská továrna Volkswagenu je největším výrobcem automobilů na Slovensku. Kromě Volkswagenu vyrábějí na Slovensku auta i firmy Jaguar Land Rover, Kia Motors a PSA.

Snižovat počet pracovníků na Slovensku bude letos rovněž Kia, a to poprvé od zahájení výroby v zemi v roce 2006. Firma od února zruší 27 pracovních míst kvůli poklesu poptávky po naftových motorech vyráběných v její továrně u Žiliny, uvádí Reuters.

Zaměstnanci Audi v Maďarsku stávkovali. Chtějí stejné platy jako Češi
Automobilky Volkswagen a Ford budou vyrábět společně

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!