Tesla vylepšila elektromobil, za novou verzi dají zájemci dva miliony korun | E15.cz

Tesla vylepšila elektromobil, za novou verzi dají zájemci dva miliony korun

Tesla Model S
Tesla Model S
• 
ZDROJ: CC BY-NC-SA 2.0: Mike Lau via Flickr

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americký výrobce elektromobilů Tesla Motors začal přijímat objednávky na novou základní verzi svého vozu Model S. Ta je sice o pět tisíc dolarů (zhruba 127 tisíc korun) dražší než dosavadní verze, nabízí však vyšší výkon motoru, delší dojezdovou vzdálenost a pohon na všechna čtyři kola, píše agentura Reuters.

Tesla hodlá začít novou verzi s názvem Model S 70D dodávat zákazníkům koncem května. Vůz ujede na jedno nabití baterie 240 mil (386 kilometrů), zatímco jeho předchůdce Model S 60 dokáže urazit pouze 208 mil.

Cena vozu Model S 70D začíná na 76 070 dolarech (zhruba 1,9 milionu Kč). Model S 60 bylo možné pořídit již od 71 070 dolarů, Tesla na něj ale ode dneška přestává přijímat objednávky.

Tesla S 70D

Model S je v současnosti jediným elektromobilem nabízeným společností Tesla. Letos na podzim však firma plánuje začít prodávat dlouho odkládaný sportovně užitkový vůz Model X. Do roku 2017 pak chce automobilka přijít na trh s levnějším vozem pro široký trh Model 3.

Společnost začátkem dubna oznámila, že v letošním prvním čtvrtletí zvýšila prodej meziročně o 55 procent na rekordních 10 030 vozů. V celém letošním roce počítá s nárůstem prodeje na 55 tisíc vozů z loňských 31 655 vozů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.