Výroba automobilů v Česku ochabuje. Letos klesla o 14 procent | E15.cz

Výroba automobilů v Česku ochabuje. Letos klesla o 14 procent

Výroba automobilů ve Skodě Auto
Výroba automobilů ve Skodě Auto
• 

ČTK, nos

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Proti loňskému rekordnímu roku tuzemské automibilky zaostávají. Tahoun průmyslu například v červenci zaznamenal meziroční propad téměř o pětinu.

Výroba osobních aut v Česku do konce července meziročně klesla o 14 procent na 638 689 vozů. Zatímco v druhém čtvrtletí se začal pokles produkce snižovat, v červenci se produkce propadla o téměř 19 procent. Pokles zaznamenaly všechny tři automobilky v zemi. Export aut z Česka klesl o 6,5 procenta. Vyplývá to z údajů Sdružení automobilového průmyslu.

Ve škodě Auto klesla výroba o téměř 18 procent na 344 726 vozů, továrna Hyundai vyrobila 173 977 aut, což je o tři procenta méně než loni, a v kolínské TPCA klesla produkce mini vozů o 14 procent na 119 986 aut.

Ještě výraznější pokles zaznamenala produkce nákladních vozů, která se snížila o 42 procent na 476 aut. Je to zejména kvůli ukončení výroby v letňanské Avii. Naopak Tatra zvýšila výrobu o dvě třetiny na 472 vozů. Výroba autobusů se snížila o téměř dvě procenta na 1732 vozidel.

Produkce motocyklů u jediného tuzemského výrobce Jawa Moto se snížila o dvě pětiny na 868 strojů. Propad firma zaznamenala především u strojů o objemu nad 50 kubických centimetrů.

Autor: ČTK, nos

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.