BPD partners chystá v Praze kancelářský projekt Terminal | E15.cz

BPD partners chystá v Praze kancelářský projekt Terminal

stavba
stavba
• 
ZDROJ: profimedia.cz

Denisa Novotná

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Development komerčních budov láká i přes omezenou poptávku na kancelářském trhu další investory z jiných sektorů. Po finančních skupinách jako Penta či KKCG chystá výstavbu dvou projektů v Praze skupina BPD partners, složená z bývalých spolumajitelů skupiny Czech Coal. Jak deníku E15 potvrdil mediální zástupce BPD Vít Kürfirst, investice přesáhne 1,5 miliardy korun.

V Dejvicích vedle hotelu Diplomat zahájí firma BPD development začátkem příštího roku stavbu osmipodlažního kancelářského komplexu Terminal s šestnácti tisíci metry čtverečními nájemních ploch. Stavět chce i spekulativně, tedy v případě, že nebude mít předem sjednaného nájemce. Bývalí akcionáři Czech Coalu a zakladatelé BPD partners Vasil Bobela, Petr Pudil a Jan Dobrovský podnikají hlavně v obnovitelných zdrojích.

Jejich projekt u hotelu Diplomat se původně pod názvem název Evropská 11 chystala postavit německá realitní skupina IVG. Poté, co se rozhodla stáhnout z českého trhu, projekt koupil společný podnik firem Metrostav a Navatyp. Pak se většinovým vlastníkem stala společnost Lipa Development propojená s Czech Coalem.

Druhým plánovaným projektem BPD v téže lokalitě je šestipatrový Telehouse, který má vzniknout přestavbou bývalé ústředny ATÚ Telecom. Bude to rovněž velký kancelářský objekt o dvaceti tisících metrech čtverečních.

Podle odborného časopisu Building World skupina BPD koupila tuto budovu v sousedství stávajícího administrativního centra PPF Gate loni v prosinci. Předpokládané zahájení výstavby Telehouse zatím developer neoznámil.

Autorem architektonického návrhu projektu Terminal je známý tuzemský . Podepsaný je například pod kancelářskou budovou Main Point Karlin, která získala ocenění na letošním veletrhu nemovitostí Mipim v Cannes.

Autor: Denisa Novotná