ČEZ prodal budovu v centru Prahy a nabízí další | E15.cz

ČEZ prodal budovu v centru Prahy a nabízí další

ČEZ
ČEZ
• 
ZDROJ: E15

Denisa Novotná

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Skupina ČEZ pokračuje v rozprodeji svých nemovitostí. Dvě její aktuální sídla v pražské Michli, ani komplex na Vinohradské třídě, sice zatím majitele nezměnily, do nabídky ale přibyla starší převážně kancelářská budova v Seifertově ulici na Žižkově.

„Skupina ČEZ už objekt více než půl roku nevyužívá. Nadace ČEZ a další společnosti Skupiny, které v prostorách sídlily, byly přesunuty do budovy v Duhové ulici na Brumlovce,“ řekla E15 mluvčí firmy Eva Nováková.

Letos na jaře ČEZ nabídl investorům kromě zmíněné trojice lukrativních budov také domy na Fügnerově náměstí a v Sokolské ulici v Praze 2.

„Ze všech probíhajících tendrů na prodeje budov byl dosud ukončen pouze prodej v Sokolské ulici. Nemovitost byla prodána formou dobrovolné veřejné dražby, kupujícím je společnost Green Garden,“ doplnila Nováková. Jednatelka firmy Ingrid Gallasová a její rodina vlastní v sousedství čtyřhvězdičkový Hotel Green Garden. Vyvolávací cena domu v Sokolské, který pochází z 20. let minulého století, byla 39,7 milionu korun.

ČEZ zdůvodnil rozprodej budov hlavně snahou uspořit náklady. Server Česká pozice v případě zvlášť lukrativních nemovitostí v Michli a na Vinohradské spekuloval, že v tendru figurují investoři blízcí managementu skupiny, kteří mají zájem uzavřít obchod prostřednictvím offshorové firmy. ČEZ spekulace odmítl.

Energetický gigant se v minulosti zbavil někdejšího hlavního sídla mezi ulicemi Jungmannova a Charvátova v centru Prahy. Škodův palác získala v roce 2004 společnost Copa Retail Sebastiana Pawlowského. Podle neoficiálních informací za něj zaplatila 850 milionů korun. Pawlowski poté komplex pronajal na dvacet let magistrátu za téměř čtyři miliardy korun. Kvůli údajně velmi nevýhodným podmínkám obchodu za to radnici opakovaně kritizovala opozice.

Čtete rádi E15.cz? Dejte nám hlas ve finále ankety českého internetu

v kategorii zpravodajství.

Autor: Denisa Novotná