Realitní společnost Immofinanz hledá investory na varšavské burze | E15.cz

Realitní společnost Immofinanz hledá investory na varšavské burze

Eduard Zehetner, ředitel realitní společnosti Immofinanz
Eduard Zehetner, ředitel realitní společnosti Immofinanz
• 
ZDROJ: Immofinanz

dnv

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Rakouská realitní skupina Immofinanz, která podniká také v Česku, už brzy vstoupí na hlavní trh burzy ve Varšavě. Dosud se s akciemi firmy obchodovalo jen ve Vídni. Jako termín vstupu označila společnost 7. květen. Na varšavskou burzu půjdou stávající akcie skupiny, s vydáním nových cenných papírů společnost nepočítá.

Skupina na tuzemském trhu vlastní řadu kancelářských budov nebo síť obchodních parků Stop.Shop. Spolu s firmou Lordship nyní Immofinanz přestavuje v prestižní pražské ulici Na Příkopě bývalé sídlo ČSOB na obchody s módou a kanceláře. Jiné kancelářské centrum vytváří přestavbou historické budovy v Jindřišské ulici, další projekt realizuje v Jungmannově ulici.

„Vstupem na varšavskou burzu rozšiřujeme okruh potenciálních investorů. Jsme nyní na radaru nových velkých investorů a hlavní institucionální investoři získají další příležitost zvýšit své podíly v Immofinanz,“ uvedl generální ředitel skupiny Eduard Zehetner.

Realitní byznys, který Immofinanz provozuje ve střední a východní Evropě, společnosti přináší dobré výnosy. Za první tři čtvrtletí svého finančního roku 2012/13 zvýšila tržby z pronájmu nemovitostí meziročně o 13 procent na 493 milionů eur, tedy asi na 12 miliard korun. Provozní zisk (EBIT) ale firmě klesl o 36 procent na 445 milionů eur.

Autor: dnv
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.