Instinkt končí. Poslední číslo Soukupova titulu vyjde v říjnu | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Jaromír Soukup letos zavírá už druhý časopis, v říjnu skončí měsíčník Instinkt

Michal Nosek

Michal Nosek

V říjnu vyjde poslední číslo společenského časopisu Instinkt, který od roku 2011 vychází ve vydavatelství Empresa Media Jaromíra Soukupa. Někteří z členů redakce mají přejít do sesterského časopisu Týden, uvádějí zdroje deníku E15. Po časopisu Faktor Soukup, který z trhu zmizel v červenci, se tak jedná o další titul, který má skončit.

„Koncem října vyjde poslední číslo a pak má být konec. Začínáme se poohlížet po novém angažmá. Doba je nejistá,“ řekl o situaci jeden ze členů redakce. Letos v květnu se z tradičního týdeníku Instinkt stal měsíčník.

Poslední „týdenní“ vydání vyšlo 18. dubna, 25. dubna kvůli Velikonocům žádné číslo nebylo a 2. května se na stáncích poprvé objevil měsíčník.

Sklárna Verreum krachuje. Mezi věřiteli je i majitel Kotvy Skala

Konec časopisu je prakticky jistý i podle dalšího zdroje z vydavatelství. „Nevím, jestli už je to definitivní. Tak desetiprocentní šanci šanci bych mu ještě nechal. Důvody neznám, ale upřímně se to dalo čekat už ve chvíli, kdy z toho před časem udělali měsíčník,“ uvedl. Rozhodnutí o zániku Instinktu potvrdil bez větších podrobností i třetí zdroj obeznámený se situací ve vydavatelství.

Recenze: Sitcom Jaromíra Soukupa - Premiér >>

Výkonný ředitel vydavatelství Empresa Media Daniel Köppl na dotaz deníku E15 na budoucnost měsíčníku Instinkt nereagoval.

Banální gastrokoncept zabral. Česká hranolkárna nepřestává expandovat do dalších měst

Podle nejnovějších dostupných čísel kanceláře ověřování nákladu tisku ABC ČR Instinkt v červenci poslal do prodeje necelých 54 tisíc výtisků, když přes šestnáct tisíc připadalo na pultový prodej, necelé tři tisíce na předplatné a zbytek činily takzvané ostatní prodeje. Prodaný náklad ale dosáhl pouhých 28 tisíc kusů.

Empresa Media se kromě měsíčníku Faktor Soukup, který nesl jméno majitele, již loni zbavila odborného týdeníku MarketingSalesMedia a ukončila vydávání měsíčníků Popcorn a Top dívky. V portfoliu tak nyní zůstávají týdeníky Týden a Sedmička, čtrnáctideník Exkluziv a měsíčníky Instinkt a Interview.

Riskantní nákup: USA armádě nezaručí prodej dalších vrtulníků
Twitterem se šíří modely Babišovy vládní čtvrti. Její proporce budí zděšení
Číňané chtějí kontrolovat Soukupovo mediální impérium, návrh posuzuje antimonopolní úřad
Riskantní nákup: USA armádě nezaručí prodej dalších vrtulníků

Dron E15: V lomu ČSA zbývají poslední miliony tun uhlí. Pak rypadla zmlknou
Jan Punčochář si U Matěje plní sen. Akcionáře vyšel na desítky milionů, vyčísluje šéfkuchař

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!