Ceny nemovitostí prudce zdražují, obrat je v nedohlednu | E15.cz

Nemovitosti v Česku prudce zdražují. Vývoj poptávky změnu trendu neznačí

av

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Nemovitosti v Česku dál zdražují. Nevyplnily se tak předpovědi těch analytiků, kteří očekávali zlevnění v důsledku ekonomických dopadů pandemie koronaviru. Vůbec nejrychleji v posledních letech zdražují byty v Praze. Jejich prodejní ceny na konci března meziročně vzrostly v průměru o 5,5 procenta na 112 233 korun za metr čtvereční. Od roku 2013 zdražily nové byty v Praze už o více než 100 procent. Více informací o trendu nabízí video automaticky spouštěné pod titulkem článku.

Přes komplikace spojené s pandemií koronaviru prodali developeři letos ke konci března v Praze nejvíce bytů za posledních deset let. Meziročně prodeje během prvního čtvrtletí stouply o tři pětiny na 2100 bytů.

Počet bytů v nabídce developerů naopak meziročně klesl více než o desetinu na 4200, což je nejméně za poslední tři roky. Vyplývá to z údajů developerských firem Trigema, Skanska Reality a Central Group. Silná poptávka po nemovitostech, která zvyšuje jejich ceny, však není doménou pouze Prahy. 

Autor: av

Ceny bytů

Jak koupit a vybrat byt Jak zařídit hypotéku Výpočet hypotéky Byt jako investice

Ceny bytů v posledních letech rostly vysokým tempem, nejdramatičtěji přitom ve větších městech. Například v Praze vzrostla cena od roku 2010 o dvě třetiny. Kromě srovnání cen bytů i pronájmů mezi regiony vám náš speciál také pomůže s tím, jak koupit a správně vybrat byt nebo jak zařídit hypotéku.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video