Američané prodali kancelářské centrum u pražského hotelu Hilton | E15.cz

Američané prodali kancelářské centrum u pražského hotelu Hilton

Daniel Novák

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Na pražském realitním trhu se uskutečnil obchod s nejstarším kancelářským centrem v metropoli. Americký realitní koncern AEW prodal stavbu nazvanou International Business Center mezi hotelem Hilton a Negrelliho viaduktem české společnosti Mint Investments.

„Dohodu o koupi jsme již podepsali,“ potvrdil deníku E15 partner Mintu Lukáš Schirl. Cenu transakce nekomentoval. Na obchodu se mimo jiné podílela realitní konzultantská firma CBRE.  

Projekt IBC vznikl v roce 1993. Tedy v době, kdy moderní kanceláře v Praze nebyly. Proto se do prostor za Hiltonem stěhovaly centrály významných zahraničních společností, které do České republiky v té době expandovaly. Před několika lety majitel objekt výrazně přestavěl, hlavně upravil interiéry.

V současnosti se na čtyřiadvaceti tisících metrech čtverečních kanceláří IBC nachází například sídla českých poboček poradenských společností BNP Paribas Real Estate, Mazars nebo Fincentrum.

Koupené nemovitosti se nacházejí v lukrativní lokalitě sevřené hotelem Hilton, Florencí a nedalekým Karlínem. Ten se stal rovněž vyhledávanou administrativní lokalitou.

Kromě akvizic byl Mint v posledním roce také prodávajícím. Na konci loňského roku prodal kancelářskou budovu Panorama Business Center naproti Národnímu muzeu. Aktuálně jedná o prodeji budov Euro a Astra, které jsou ve spodní části Václavského náměstí.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video