Babiš: Není pravda, že nemám rád demokracii. Chci ji ale bez pokrytectví a korupce | E15.cz

Babiš: Není pravda, že nemám rád demokracii. Chci ji ale bez pokrytectví a korupce

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Vicepremiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš se ohradil proti tvrzení premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD), že nemá rád demokracii. ČTK v textové zprávě sdělil, že chce demokracii bez pokrytectví a bez korupce. Sobotku obvinil, že ho řídí lobbisté a že jim premiér jde na ruku.

Sobotka dnes v nominačním projevu před volbou předsedy ČSSD v Brně řekl, že Babiš není sociálně citlivý miliardář, ale člověk, který nemá rád demokracii. Vicepremiér podle něj chce získat absolutní a nekontrolovanou moc všemi prostředky.

"Nechápu, že se mnou pan premiér tři roky sedí ve vládě, když tohle říká," reagoval na Sobotkova slova Babiš. "Já mám rád demokracii. Ale ne takovou, kde premiéra řídí lobbistická agentura Bison and Rose, vlivný právník (Radek) Pokorný, a on jde na ruku jejich zájmům," napsal Babiš. PR agenturu Bison&Rose spoluvlastní Miloš Růžička, který radí ministru vnitra Milanu Chovancovi (ČSSD).

Babiš rovněž uvedl, že nechce demokracii, v níž ministr vnitra "zničí jediný policejní útvar, který v naší zemi účinně zasahoval proti korupci". Odkázal tak na spor mezi ANO a ČSSD o reorganizaci policie, při níž se sloučily Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) a Útvar odhalování korupce a finanční kriminality do Národní centrály proti organizovanému zločinu. Babiš tvrdí, že cílem reorganizace bylo zničit ÚOOZ, sněmovní vyšetřovací komise ale takový závěr odmítla.

"Chci funkční demokracii bez pokrytectví, politikaření a korupce, kterou mají všechny tradiční strany za ty roky u vlády skvěle zmáknutou," uzavřel Babiš.

Sobotka nominační projev - pustil se do Babiše

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.