Babiše juniora nemůžeme nutit ke spolupráci, tvrdí policejní náměstek | e15.cz

Babiše juniora nemůžeme nutit ke spolupráci, tvrdí policejní náměstek

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Policie nemůže Andreje Babiše mladšího jako oznamovatele ve věci zavlečení na Krym nutit ke spolupráci, uvedl náměstek policejního prezidenta Martin Vondrášek. Podle něj na kauze pracuje tým, který má maximální podporu při vyšetřování.

Vondrášek se na společné tiskové konferenci s ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD) postavil za práci policie. Hamáček uvedl, že předpokládá, že byli na policii předvoláni všichni aktéři kauzy kolem Babiše mladšího, tedy novináři i premiér. Do vyšetřovacího týmu byl podle Hamáčka přibrán soudní znalec k získání posudku zdravotního stavu Babiše mladšího, musí ale komunikovat se Švýcarskem, kde premiérův syn pobývá.

Podle Hamáčka je klíčové, aby byl posouzen zdravotní stav Babiše mladšího, ministr nevyloučil, že ho provede švýcarská strana. Hamáček o tom chce hovořit s předsedou vlády. Podle vyjádření Vondráška policie nemůže Babiše mladšího jako oznamovatele ve věci zavlečení na Krym nutit ke spolupráci.

Policie se ohradila proti informacím, že v komunikaci se Švýcarskem selhala. Podle Vondráška je v kontaktu se zahraničními partnery od listopadu minulého roku, a to nejen se Švýcary. Kam dál dotazy policie směřovaly, odmítl upřesnit.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery