Bývalý náčelník štábu Picek bude náměstkem na obraně | e15.cz

Bývalý náčelník štábu Picek bude náměstkem na obraně

Vlastimil Picek
Vlastimil Picek
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Bývalý náčelník generálního štábu armády Vlastimil Picek se stane prvním náměstkem ministra obrany. Nahradí dosavadního náměstka Jiřího Šedivého, který bude od září velvyslancem České republiky při NATO. Picek se funkce ujme 18. září, do té doby opustí armádu a přejde do zálohy. Picek za svou prioritu označil dokončení reforem v armádě.

Ministr obrany Alexandr Vondra v prohlášení zaslaném prostřednictvím svého mluvčího uvedl, že Picek se stává náměstkem v době, která je pro ministerstvo obrany náročná. „Spolupracuji s ním dva roky a vážím si jej kvůli jeho zkušenostem a tomu, co dokázal v uniformě. Je pro mne zárukou, že v novém civilním zaměstnání naváže na práci Jiřího Šedivého,“ zdůvodnil ministr Pickovo jmenování.

„Dokončení reforem v resortu obrany je klíčové pro jeho stabilizaci a budoucí fungování. Jsem rád, že se na tomto vývoji mohu podílet i v civilním životě,“ uvedl Picek. Jeho předchůdce ve funkci Šedivý měl na starosti například vyjednávání o budoucnosti stíhacího letectva po skončení současného kontraktu na pronájem švédských gripenů. Prosazoval také nákupy přes alianční agenturu NAMSA, které podle něj ministerstvu šetří peníze. Picek nyní na jeho agendu naváže.

Šedivý se od září stane velvyslancem ČR při NATO. Vondra mu chce příští týden za jeho práci udělit Záslužný kříž ministra obrany. Picek bude novou funkci vykonávat již jako civilní zaměstnanec. Řady armády opustí o několik týdnů dříve, než měl původně v plánu.

Náčelníkem generálního štábu je nyní generál Petr Pavel, který Picka ve funkci vystřídal na začátku července.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video