Část ochranných obleků z Číny je příliš malá | E15.cz

Část ochranných obleků z Číny je příliš malá. Problém byl jen u prvních dodávek, uvedl Hamáček

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Část čínských ochranných obleků dovezených do Česka kvůli epidemii nového koronaviru je příliš malá, uvedl web Neovlivní.cz. Nevhodné overaly podle něj dostali zdravotníci, policisté i hasiči. Problém připustil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), podle kterého ale byly potíže s velikostí obleků jen u prvních dodávek.

Potíže s ochrannými obleky potvrdilo pod příslibem anonymity několik zdravotníků. „Byly nám prostě malé. Normální chlap se do nich nevejde,“ řekl webu Neovlivní.cz jeden z lékařů. Podobné potíže zaznamenali podle serveru i policisté a hasiči.

Problém nemusí být jen v odlišném číslování obleků. Někteří distributoři ochranných pomůcek podle Neovlivní.cz zaznamenali případy, kdy čínský výrobce chtěl ušetřit, a vyrobil proto obleky menší, než byla deklarovaná velikost.

Nevhodná velikost ochranných overalů má přitom vliv na jejich funkčnost. „Po čtyřech hodinách vás v tom malém obleku nesnesitelně tlačí ramena. Nehledě na to, že když má oblek podlepené švy a má být trochu utěsněný, tak to prostě při menší velikosti nefunguje,“ popsal serveru jeden z velkých českých distributorů ochranných pomůcek.

Podobný problém řeší zdravotníci i s některými respirátory dovezenými z Číny. Web SeznamZprávy.cz ve středu uvedl, že respirátory netěsní. Pokud se k obličeji nepřilepí, může být jejich účinnost až o polovinu horší.

Respirátory v posledních týdnech dovážela do České republiky ministerstva vnitra a zdravotnictví. Masky po jejich dovozu oficiálně kontroluje Výzkumný ústav bezpečnosti práce. Podle reakce na webu ústavu bezpečnosti práce jsou informace serveru o problematických respirátorech nepřesné a zavádějící.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video