Česká pošta si drží loňský zisk | E15.cz

Česká pošta si drží loňský zisk

Česká pošta
Česká pošta
• 
ZDROJ: profimedia.cz

Tereza Čapková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
České poště se podařilo v prvním pololetí udržet zisk 460 milionů korun, stejnou částku vykázala i v loňském roce. Tržby společnosti však spadly dolů o čtyři procenta na 10,03 miliardy korun. Důvodem je prý vytrvalý pokles listovních zásilek.

„Zatímco o obyčejné listovní služby se zájem na trhu dlouhodobě vytrácí, tržby z doporučených listovních zásilek jsou stále stabilní součástí celkových výnosů podniku,“ informovala mluvčí pošty Marta Selicharová.

:

Konstatovala, že k dobrému výsledku společnosti přispěly i oblasti nového byznysu, kam patří například roznos tiskových periodik, s nímž započala v polovině loňského roku a o který je stále větší zájem.

„Solidní hospodářský výsledek nám zaručuje dokončení přípravy na plnou liberalizaci, kdy podnik potřebuje finance pro náročný investiční program. Ať už jde o dokončení přestavby logistické sítě, obnovu vozového parku anebo investice do ICT a nových technologií,“ uvedl generální ředitel České pošty Petr Zatloukal.

V nákladové oblasti vykázala firma úspory především na režijním materiálu a službách, zejména takzvaným přesoutěžením starších dodavatelských smluv.

Autor: Tereza Čapková

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.