Česká televize odvysílá film o Babišovi Selský rozum až po volbách | E15.cz

Česká televize odvysílá film o Babišovi Selský rozum až po volbách

ČTK

Dokumentární film Selský rozum o předsedovi hnutí ANO Andreji Babišovi uvidí diváci na obrazovkách České televize až po volbách. Dokument nepřináší žádné nové pohledy, které by se na obrazovce České televize dosud neobjevily, neexistuje tak žádný zásadní zájem, aby televize tento film odvysílala do voleb, řekl na středečním jednání rady České televize generální ředitel Petr Dvořák. Vysílat se tak bude asi během listopadu.

Kvůli snímku se Česká televize dostala do sporu se Stranou zelených, která chtěla Selský rozum promítat v předvolební kampani. Česká televize jako koproducent snímku nesouhlasí s využitím filmu, který ukazuje vztah Babišova podnikání a politického působení, v kampani Zelených.

Podle Zelených má na to strana právo, protože má smlouvu s tvůrci pořadu. Podle Dvořáka ale měli Zelení smlouvu s minoritním koproducentem. Nová smlouva mezi ním a Českou televizí už šíření pořadu v rámci předvolební kampaně pod pokutou zakazuje.

Diskusi ohledně filmu otevřel ve středu radní České televize Zdeněk Šarapatka, kterého zajímalo, proč televize pořad neplánuje vysílat. "Snímek je k vidění na internetu. Česká televize je z řady médií ostrakizována za to, že pracuje na politickou zakázku, což se já nedomnívám," uvedl Šarapatka.

Recenze: Selský rozum dokumentuje, jak si Babiš predátorsky podmaňuje zemědělství i celou zemi

Podle Dvořáka nebylo možno film odvysílat v delším časovém předstihu před říjnovými volbami. Původně měl být hotový vloni v září, termín se ale prodloužil až na letošní jaro. Po odevzdání se ale podle něho ukázalo, že je nutné snímek přepracovat. Objevily se v něm nedostatky v pravidlech citací, nebo vyvstala otázka, zda všechny strany v dokumentu dostaly dostatek prostoru.

Veškeré kopie filmu, které je možné vidět na internetu, jsou podle Dvořáka ilegální. Tomu se dá ale jen těžko zabránit, protože snímek už byl promítán v rámci takzvaných kontrolních projekcí, dodal ředitel České televize.

Trailer k filmu Selský rozum:

Selský rozum trailer

Poslanci poslechli doporučení komise. Veškeré kontakty mezi žalobci a novináři chtějí evidovat

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!