Čeští bookmakeři věří Clintonové, sázkaři spíše Trumpovi

Prezidentská kampaň Hillary Clintonové

Prezidentská kampaň Hillary Clintonové Zdroj: ČTK

Prezidentská kampaň Hillary Clintonové
Demokratická prezidentská kandidátka Hillary Clintonová
Hillary Clintonová
Ivanka Trump
Ivanka Trump
7
Fotogalerie

Zájem sázejících je mnohem vyšší, než při posledních volbách v roce 2012. Prezidentské volby v USA se konají v úterý 8. listopadu.

Bookmakeři sázkových kanceláří v České republice věří v prezidentských volbách v USA spíše Hillary Clintonové. Na její vítězství se kurzy pohybují v úzkém rozmezí 1,37:1 až 1,4:1. Vklady sázkařů na oba kandidáty jsou poměrně vyrovnané, ale v posledních dnech převažují sázky na Donalda Trumpa. Vyplývá to z vyjádření sázkových společností na dnešní dotaz ČTK. Zájem sázejících je mnohem vyšší, než při posledních volbách v roce 2012. Prezidentské volby v USA se konají v úterý 8. listopadu.

"Několik měsíců zpátky byla Hillary na řadě tiketů sázka na jistotu. Dneska už to tak rozhodně nevypadá, aktuální poměr sázek je 50 na 50, přičemž v posledních dnech jasně dominují tikety s Donaldem," uvedl hlavní bookmaker Fortuny Michal Hanák.

Kurz na úspěch Clintonové se ve Fortuně za poslední týden zvýšil z 1,27:1 na 1,38:1. I přesto je pro bookmakery poměrně velkou favoritkou, na Trumpa si u sázkových kanceláří v ČR lze vsadit v rozmezí 2,85:1 až 3,1:1. "Pro běžné Američany to po tom všem, co se o svém novém prezidentovi v posledních týdnech dozvěděli, bude trochu jako tahání králíka z klobouku," doplnil Hanák. Sázky na prezidentské volby v USA už více než dvojnásobně překonaly vklady z posledních voleb v roce 2012. Podle Hanáka by mohly překonat i poslední parlamentní volby v Česku v roce 2013.

Tipsport zatím přijal sázky zhruba za deset milionů korun. "Zatímco na Clintonovou evidujeme více tiketů za menší sázky, na Trumpa jich je sice méně, ale za vyšší částky. Celkově to v absolutních objemech vychází vyrovnaně," doplnil mluvčí Tipsportu Jiří Hadrava. Zároveň připomněl, že Trump měl původně, když bylo ve hře ještě více kandidátů, kurz 15:1. Na vítězství republikánského kandidáta přijal Tipsport zatím nejvyšší sázku za 150.000 korun na necelého půl milionu.

Příklon sázkařů k Trumpovi potvrzuje také mluvčí Chance Markéta Světlíková. "Události posledních dní s kurzy hodně zamávaly, rozdíl mezi oběma kandidáty se výrazně zmenšil. A sázkaři, kteří obvykle čekají se sázkami co nejdéle, sázejí čím dál víc na Donalda Trumpa," dodala Světlíková.

Hillary Clintonovou favorizují také americké, britské nebo irské sázkové kanceláře, kurzy na její vítězství jsou velmi podobné těm českým. Ovšem šance Donalda Trumpa se každým dnem rovněž zvyšují. Dnes zveřejněný průzkum listu The Washington Post a televize ABC News vidí souboj obou kandidátů jako vyrovnaný, shodně oběma přisuzuje podporu 46 procent respondentů.